| MariaEllena a întrebat:

Ce tratamente naturiste imi dati pentru cresterea unghiilor?
Vreau sa va zic ca eu cateodata cand imi luam pielita dadeam din greseala si pe unghie si mi se vede foarte urat >:" straight face si vreau sa-mi creasca mai repede si sa nu se mai vada puppy dog eyes
Si cand ma dau cu oja mi se vedea foarte aiurea..si nu pot face decat sa astept.da creste foarteee greustraight face, imi dati niste tratemente naturiste? VA ROG! Multumesc si funda

Răspuns Câştigător
| Aimèeeee a răspuns:

Pai in fiecare seara incalzesti ulei de masline si stai cu unghiile in ulei ( sa fie caldut) 15-20 min. Daca vrei rezultate mai rapide poti sa te dai de 2 ori pe zi. Te pup! happy

9 răspunsuri:
| Xenya a răspuns:

Poti incerca sa aplici pe unghii ulei de ricin. happy

| MariaEllena explică (pentru Xenya):

Oare uleiul de masline nu este bun? thinking

| Xenya a răspuns (pentru MariaEllena):

Nu prea cred.

| SaschaM a răspuns (pentru MariaEllena):

Orice ulei/unguent/crema este buna dar trebuie sa te dai in fiecare seara, chiar de mai multe ori pe zi daca vrei sa vezi rezultatele mai repede.

| Dєєa a răspuns:

Uite eu am incercat sa le fac sa creasca astfel :
In fiecare dimineata si seara le.am dat cu zeama de lamaie de vreo 2-3 ori (iei o lamaie o tai si cu o felie iti poti da pe unghii sau poti sa iti storci suc de lamaie intr-un vas si sa stai vreo 10 minute cu unghiile in zeama aceea! daca faci asta timp de 3-4 zile o sa observi ca o sa iti creasca mai mari)
P.S.: si sa stii ca zeama de lamaie nu numai ca le face sa creasca ci si le face mai rezistente
Sa sti ca eu am incercat si chiar merge

http://www.csid.ro/......r-3563858/
http://www.clicksanatate.ro/......_6474.html

Bafta!
Funda? :

| SaschaM a răspuns:

Lamaia are un ph foarte mic, este foarte acida. Nu va face decat sa corodeze suprafata unghiilor, in felul asta albindu-le. Ca sa iti creasca si sa nu se rupa/exfolieze rebuie sa le hidratezi si sa le masezi zilnic in zona cuticulei. Citeste aici mai multe http://mypsychonails.blogspot.ro/......ls-so.html

| Aimèeeee a răspuns:

Buna happy
Uleiul de masline ti-l recomand.( uleiul de ricin este pentru cresterea parului laughing ) Nu numai ca iti cresc, dar se si intaresc si sunt mai rezistente. Bafta! Funda? puppy dog eyes

| MariaEllena explică (pentru Aimèeeee):

Buna! Binee laughing dar cum se foloseste?puppy dog eyes

| MariaEllena explică (pentru Aimèeeee):

Vaiii ..Multumeesc! puppy dog eyes Si eu!

| Aimèeeee a răspuns (pentru MariaEllena):

Pai in fiecare seara incalzesti ulei de masline si stai cu unghiile in ulei ( sa fie caldut) 15-20 min. Daca vrei rezultate mai rapide poti sa te dai de 2 ori pe zi. Te pup! happy