| mizantropuldinmine a întrebat:

Ce tratemente naturiste cunoasteti pentru a opri caderea parului si a-l nu mai face sa se ingrase repede?

4 răspunsuri:
| ღDangoღDaikazokuღ a răspuns:

Poti sa il faci sa nu ti se mai ingrase repede spalandu-l cu sampon special (eu folosesc unul de urzica sau la mine a mers si cu wash&go menta) bafta ^w^

| vnvrgvskjdv a răspuns:

Pai uite aici un tratament natural care opreste caderea parului si accelereaza cresterea lui.Insa poate avea efect asupra ingrasarii lui doar dupa tipul tau de par.Mie mi-l ingrasa foarte tare dar prietenei mele ii prieste si chiar o ajuta. Deci uite ingredientele: 1ou(mai bine sa nu fie cumpara); 200 ml ulei de masline; 200 ml ulei de ricini(eu nu am folosit, dar este recomandat pentru accelerarea cresterii si indesirii parului); cateva picaturi de lamaie; 2-3 linguri de miere de albine. Dupa aceea il clatesi si il speli cu sampon, balsam ce foloseai si pana acum.
Toate astea le amesteci si iti masezi parul cu aceasta masca timp de 10-15 minute, apoi il tii cu acea masca (eventual sub un prosop) timp de 2-3 ore.Acest tratament al tii 1 data pe saptamana si daca cazul este mai grav de caderea parului il tii de 2-3 ori.Se repeta in fiecare saptamana pana da roade.SUCCES!

| FashionVictim93 a răspuns:

Ceva naturist iti pot recomanada uleiul de ricin, argan, uleiul de masline sau chiar foarte bun naturist este usturoiul (dar eu nu il folosesc deoarece l'am incercat odata si am tras de mirosul din parul meu mult timp) pentru oprirea caderii parului.Iti faci o masca (exemplu de masca folosita de mine ) inainte de ati face baie :-2-3 catei usturoi(asta daca iti faci curaj sa ii folosesti happy;
- 3 lingurite miere
-1 lingura de ulei ricin sau argan
-3 galbenusuri de ou
-5 lingurite de ulei masline
Aplici masca asta si stai cu ea 30 minute dupa care iti speli parul cu un sampon impotriva ingrasari parului (acesta masca o aplici odata pe saptamana... daca til speli odata pe saptamana max 2 ori atunci este bine si foloseste asta ca o sa obs rezultatele. daca te speli deseori pe par intr'o saptamna incearca sa ajungi la o spalare max -2 pe saptamana pentru ca poate fi si asta cauza ingrasarii parului tau )... sper ca ti'am fost de ajutor happy

| RoxanaA_8239 a răspuns:

Tratamententele cu ulei de ricin sau ulei de argan sunt cele mai indicate, fiindca sunt produse naturale, verificate si cu efecte deja demonstrate http://www.frunza-verde.ro/ulei-de-argan despre argan, iar despre ricin cauta pe google sau chiar pe siteul de mai sus parca aveau un articol