| Ursu_Maria_Stefania_1996 a întrebat:

Cum pot sa obtin culoarea crem din creioane colorata?

Răspuns Câştigător
| Pisicuta_Valutza_1997 a răspuns:

Eu când foloseam culori care aveau o gama mai scăzută de culori foloseam nuanța portocalie și apăsăm super ușor pe hârtie sau mai poți folosi și roz, dar un roz mai deschis și tot așa apăsat mai ușor...
Dac ai o gama variată pur și simplu iei nuanța crem
Am impresia că poți folosi și galben apăsat ușor pentru crem, dar nu sunt sută la sută sigură că nu am incercat

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Teoretic ar trebui sa mearga alb cu galben sau portocaliu cu mult alb

| Pisicuta_Valutza_1997 a răspuns:

La o gama scăzută de nuanțe poți folosi portocaliu, roz sau galben apăsat foarte ușor, iar atunci când ai o gama variată ar trebui să găsești culoarea crem inclusa