| MeScorpion a întrebat:

Cum sa descui o usa fara cheie?
Stie cineva? Inafara de a o sparge.
Am pus intrebarea asta pentru ca in viata ne lovim de multe usi inchise.

14 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| nononononono a răspuns:

Asa e. Daca te referi la oamenii cu pile sa iti zic ce mi s-a intamplat.
Am dat la clasa de mate.Trebuia sa ai peste 9.45.eu am avut 9.45 deci am fost norocoasa, caci erau maxim 30 de elevi intr-o clasa.Dar, nu, nu am fost.O fata cu 6.75 a intrat si a luat ultimul loc...mda...toti ne-am dat seama ca parintii ei au avut pile.

Iar usile din lemn, metal etc.inchise:
-incearca cu o sarma!

chiar mi-a placut intrebarea ta!

| Dyva_1008 a răspuns:

Daca te referi la usile din viata...atunci,presupun ca fiecare usa se deschide diferit...insa,noi nu iti putem spune cum sa le deschizi, pentru ca doar tu poti face asta.Doar e viata ta, nu?winking

| MissDi a răspuns:

Cu sarma.in loc de inchuietuare pui foraiba

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai căutat şi sub preş smug?

Eu una, deschid o uşă închisă cu multă răbdare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

inteleg ca este criza si ca hotia este o arta da ce este aici, curs de spargatori?

| LoVeIsLiFe a răspuns:

Buna!happy
Dalaughing si eu sunt de acord cu tinebig grin
Pai am mai patsit si eu de multe orihee hee
ai putea cu un cutzit.sa bagi varful ascutzitlaughing
sau eu am incercat cu pixullaughing
si chiar a mersbig grin.dar si usa era din lemn.
deci depinde ce usabig grin
se poate cu mai multe obiecte.

| adevar a răspuns:

O lasi balta. Intri pe usa din dos sau pe geam.

| ella_9396 a răspuns:

Exista doar doua cuvinte care pot deschide multe usi inchise : impinge si trage

| Rolanx a răspuns:

Pai topesti o lumanare in gaura de la cheie. o lasi sa se intareasca si dupa...gata lacatul

| Mihai_7409 a răspuns:

Bagi o agrafa in incuietoare si o rasucesti pana simti ca s-a blocat. dupa care mai bagi una si o apesi si se va deschide

| Sarbu_Mihaela_1995 a răspuns:

Dacă ai noroc și lași un geam deschis! Și stai la casă (a mea e cu un etaj) și ai o scara înaltă... mai pe scut am sărit geamul