| diana1888 a întrebat:

Cum sa invat mai repede pentru testul de maine la lb rom?

Răspuns Câştigător
| chipicao2 a răspuns:

Scrieti lectia pe o foaie doar ce este esential thinking eu am mai facut asa dar sa stii ca dupa ce am scris jumate din lectie ma gandeam k de ce nu invat direct din caiet?laughing da dupa aia iar am scris si dupa aia iar asa si pana la urma am retinut'o. daca o scrii o retibig grin sau ia fiecare propozitie in parte si zi'o de cateva ori sau gaseste'i o logica si invat'obig grin.

3 răspunsuri:
| Robertttttttt a răspuns:

Citesti de multe ori de 10 ori ce ai de invatat si apoi asterni pe o hartie tot ce ai retinut si atunci vezi tu ce ai invatat! chestia e sa citesti cu atentie in liniste fara ca cineva sa ti distraga atentia!

| mayli_9074 a răspuns:

Lasi calculatorul sa odihneasca.Si o ora macar gandul doar la romana

| Annggeelliiccaaa a răspuns:

Cocentrazate!