| DoarEu_2185 a întrebat:

Cum sa invat mai repede si mai eficient la testul de maine? crying [ Mate. ]

Răspuns Câştigător
| roconverxa a răspuns:

Scrie-ţi esenţialul pe o foaie curată(formule.sau definiţii) şi fă câte un exerciţiu pentru fiecare.

7 răspunsuri:
| CristineDelaruss a răspuns:

Facand exercitii!
Prima data incearca cu ceva usor, apoi avanseaza.
Bafta :*

| ºPishcotº a răspuns:

Eu am maine la trigonometriehappy. Uite cum fac eu! Caut pe net niste exercitii, daca se poate sa fie si cu rezolvarea, si incep sa le fac! Si la sfarsit le corectezbig grin!

Incearca si tu!

Ceao!:*

| lorenutza55 a răspuns:

Daca nu ai chef pe moment, ia o pauza si fa numai ce iti place. apoi apuca.te de invatat cu gandul ca o sa reusesti in cele din urma sa retii.si mai ales ca e vb de mate... fa multe exercitii! bft

| Mykidutza a răspuns:

Mate?/ oribil,nu stiu nu imi place deloc matematica, si culmea, sunt la profil de mate-info;-j

| Mykidutza a răspuns:

Nu ai ce sa copiezi la mate, ca sunt exercitii,, nu le gasesti poate sa le rezolvi dupa modelul de la alt exercitiu.

| Roxana_8408 a răspuns:

Chiuleste de la ora.nu mai da testul. sau muta-te in spatele sau in fata (dc va da pe numere) unui coleg mai destept si copie de la el.