| MaDroghezCuFericire a întrebat:

Cum sterg o intrebare
fundita

14 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Dacă ai pus tu intrebarea ai 3 posibilităţi: 1.Dacă întrebarea mai are opţiunea Editează o poţi şterge ori modifica de acolo. 2.O raportezi ca având conţinut obscen/ilegal, caracter irelevant ori neinteligibil sau spam, după caz, dacă se încadrează la vreuna din aceste categorii. Trebuie să ai minimum 10.000 de puncte pentru raportare ori să o raporteze 2 sau mai mulţi utilizatori care au împreună cel puţin 10.000 de puncte şi raportarea să fie corectă, altfel va fi repostată. 3.Scrii un mesaj din contact, dai link-ul întrebării şi rogi echipa TPU să o şteargă. Ultimele 2 posibilităţi pot fi folosite şi pentru a şterge o întrebare pusă de un alt utilizator. În ultimele două cazuri va trece un timp până să fie ştearsă, mai ales la ultima posibilitate. Trebuie să mai ţii seama că raportarea abuzivă a altui utilizator poate fi penalizată. Succes şi numai bine!

neluL
| neluL a răspuns:

Cum sterg o intrebare pe TPU?
Daca ai una sau mai multe intrebari pe care doresti sa le stergi trebuie sa trimiti un mesaj folosind formularul de "Contact". Mesajul trebuie sa contina adresa de email cu care te-ai inregistrat precum si link-ul intrebarilor pe care doresti sa le stergi. Intrebarile pot fi sterse doar in termen de 48 de ore de la postarea lor. Daca acest termen este depasit, dar totusi se doreste stergerea intrebarilor, acestea nu vor mai fi asignate contului tau insa vor aparea in continuare pe site ca si cum ar fi puse de un utilizator anonim.
Formularul de contact este aici:
http://www.tpu.ro/contact
Bafta!

| Ronnix a răspuns:

O poti raporta singura cu caracter irelevant si se sterge in jur de 10 minute sau poti da un mesaj adminilor completand urmatorul formular : http://www.tpu.ro/contact , dar asta poate dura mai mult.
Prima varianta e mai accesibila!
O zi buna! :)

| Adi2ro a răspuns:

Sursa e chiar de aici:

"Cum sterg o intrebare pe TPU?
Daca ai una sau mai multe intrebari pe care doresti sa le stergi trebuie sa trimiti un mesaj folosind formularul de "Contact". Mesajul trebuie sa contina adresa de email cu care te-ai inregistrat precum si link-ul intrebarilor pe care doresti sa le stergi. Intrebarile pot fi sterse doar in termen de 48 de ore de la postarea lor. Daca acest termen este depasit, dar totusi se doreste stergerea intrebarilor, acestea nu vor mai fi asignate contului tau insa vor aparea in continuare pe site ca si cum ar fi puse de un utilizator anonim."

| Alyra a răspuns:

1. Verifică dacă întrebarea mai are încă obţiunea editează. Dacă o are, o poţi modifica de acolo.
2. Poţi cere unui prieten să ţi-o raporteze.
3. Ai putea să trimiţi un mesaj la contact(apare în partea stângă jos) şi le spui ce întrebare vrei să şterge.
P.S. Dacă întrebarea e postată de mai mult de 48 de ore, nu se va putea şterge, dar va fi trecută ca întrebare pusă de un utilizator anonim.

| adriana543768654567895334 a răspuns:

Http://www.tpu.ro/contact o trm aici si scrii de ce vrei sa iti fie stearsa.
papa pwwp

| BlackRoseMary a răspuns:

Ce e o intrebare fundita?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa trimiti un mesaj la contact http://www.tpu.ro/contact.
Nu uita sa copiezi linkul intrebarii ( dai clik dreapta pe intrebare copiaza adresa legaturii, dupacare mergi la mesajul de la contact si dai klik dreapta si paste si va aparea linkul intrebarii care vrei sa o stergi).
Nu uita sa completezi numele tau ( de pe TPU вٱвٱ ) adresa de mail cu care ai fost logat pe TPU dupa care scrii mesajul, nu uita ca inainte de a posta linkul intrebarii sa scrii:
Vreau sa sterg aceasta intrebare :...
Sper ca te-am ajutat, o zi buna si pentru alte lamuriri adreseaza-te tot la contact :)

| Dootzy a răspuns:

Daca ai una sau mai multe intrebari pe care doresti sa le stergi trebuie sa trimiti un mesaj folosind formularul de "Contact". Mesajul trebuie sa contina adresa de email cu care te-ai inregistrat precum si link-ul intrebarilor pe care doresti sa le stergi. Intrebarile pot fi sterse doar in termen de 48 de ore de la postarea lor. Daca acest termen este depasit, dar totusi se doreste stergerea intrebarilor, acestea nu vor mai fi asignate contului tau insa vor aparea in continuare pe site ca si cum ar fi puse de un utilizator anonim.

| Chérrrie a răspuns:

Daca ai una sau mai multe intrebari pe care doresti sa le stergi trebuie sa trimiti un mesaj folosind formularul de "Contact". Mesajul trebuie sa contina adresa de email cu care te-ai inregistrat precum si link-ul intrebarilor pe care doresti sa le stergi. Intrebarile pot fi sterse doar in termen de 48 de ore de la postarea lor. Daca acest termen este depasit, dar totusi se doreste stergerea intrebarilor, acestea nu vor mai fi asignate contului tau insa vor aparea in continuare pe site ca si cum ar fi puse de un utilizator anonim.
Mai multe raspunsuri la intrebarile tale despre TPU gasesti aici
http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente Bafta!
fundita?

| Chérrrie a răspuns:

Daca ai una sau mai multe intrebari pe care doresti sa le stergi trebuie sa trimiti un mesaj folosind formularul de "Contact". Mesajul trebuie sa contina adresa de email cu care te-ai inregistrat precum si link-ul intrebarilor pe care doresti sa le stergi. Intrebarile pot fi sterse doar in termen de 48 de ore de la postarea lor. Daca acest termen este depasit, dar totusi se doreste stergerea intrebarilor, acestea nu vor mai fi asignate contului tau insa vor aparea in continuare pe site ca si cum ar fi puse de un utilizator anonim.
Mai multe raspunsuri la intrebarile tale despre TPU gasesti aici
http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente Bafta!
fundita?

| TheQuestion a răspuns:

Intra la Comunitate sus, scrie " Ralucatpuro", da i un mesaj si specifica i ca vrei sa ti stearga o intrebare si motivul deciziei tale.
Daca proceseaza mai greu, nu te descuraja, caci Raluca are mai multe cereri, nu doar a ta.
Fundita?
Pa'pa.

| MaDuuMaDuTZ a răspuns:

Nu cred ca se poate!