| cri27 a întrebat:

Cum va ascundeti jurnalul vostru de fratele/sora vostru?

Răspuns Câştigător
| Zartbitter a răspuns:

Dacă ai un frate sau o soră isteață, îl va găsi cel mai probabil, indiferent de cât de ascuns îl ții.

Eu ți-aș recomanda două variante: fie îl ții în permanență cu tine (într-o geantă sau ce porți tu mai des) astfel încât să fii cu ochii pe el tot timpul, sau, folosește un caiet obișnuit ca jurnal și ține-l „la vedere" printre celelalte caiete de școală.

4 răspunsuri:
| Unbearable a răspuns:

Nu am un jurnal, am inceput sa scriu o carte si ma feresc oarecum de mama...
Destule prostioare prin asa-zisa,, carte" - o ascund sub pat, scriu in fiecare zi, deci nu stau fara ea. happy

| raluca250 a răspuns:

Ascundel sub saltealaughing

| manuelaaa a răspuns:

Buna cri!
Eu am o metoda foarte tarelaughingAi nevoie de o cutie si un carton.Pui jurnalul in cutie si decupezi cartonul in asa fel incat sa fie exact ca si cutia,si il pui peste jurnal.O sa arate ca si cum nu ala ar fi fundul, si nu ar mai fi nimic sub el. Apoi pui in cutie tot felul de chestii, ca sa nu dea de banuit.Se numeste cutie cu fund falsbig grin sper ca te-am ajutat"happy

| Anna1230 a răspuns:

Buna!
Si eu am avut aceasta problema, si am rezolvat-o destul de repede.happy
Incearca s`o ascunzi in buzunarul unei haine mai vechi din camera ta. Sa incapa, sa nu aiba vreun colt afara. Sau pune`o intr-o geanta de-a ta sau sub pat. In biblioteca cu carti, camuflata bine.
Mai poti incerca sa le pui in sertar cu ceva deasupra, sa se camufleze bine. Sau dupa dulapuri, mese sau paturilaughing
Succes! :*