| FireLollipop사람에게 a întrebat:

Cum v-ati simti daca ati fi mereu comparati cu sora/fratele voastra/vostru (ea/el fiind cea/cel perfecta/perfect)?

Răspuns Câştigător
| nobody88 a răspuns:

La inceput presupun ca ar fi nasol, dar asta m-ar motiva sa lupt si sa ma zbat pana suntem priviti ca egali.

Trebuie sa intelegi ca, cu toate ca cate o data reduc moralul, trebuie sa intelegi ca ele sunt facute cu scopul de a te motiva si a te face sa te ridici la inaltimea asteptarilor. Totul depinde doar de tine, daca vrei sa ramaii in umbra lor restul vietii nu ai de cat daca vrei sa ii surclasezi punete pe lucru invata si ambitioneazate sa fii maximul din ce poti sa fii. happy good luck happy

8 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Nimeni nu e perfect! Chiar nu m-ar interesa ce cred alti despre minehappyNumai o persoana cu psihicul la pamant s-ar stresa pentru asemenea aberati!

| FireLollipop사람에게 explică (pentru ROB3RT89):

Toata faza e ca mereu m-am simtit prost de fiecare data cand mi-au spus parintii asta...sora mea mai mare e perfecta Barbie iar eu sunt ca un fel de Chucky.

| ROB3RT89 a răspuns (pentru FireLollipop사람에게):

Hai sa fim seriosi! Tu sti ce fel de persona esti?! Nu vad de ce te strezi aiurea! Sora ta e perfecta? Nu cred...Cum spuneam, nimeni nu'i perfect!

| IMC90 a răspuns:

1) perfect este superlativul absolut. nu exista cel mai perfect.
2) nu m-ar interesa ce cred altii despre mine (aici incluzand si familia)

| oOSaritaOo a răspuns:

Eu nu le-aş permite părinţilor mei să mă trateze în halu' ăsta...

| Ðσℓℓɴιηנα a răspuns:

Buna! Si eu is comparata cu varamea. E mai mica decat mine cu 2 luni si e tot in a7a la fel ca mine. In fiecare an ia media 10 pe linie. Tata acu cateva zile mo intrebat de ce nu pot fi la fel ca ea. I-am zis ca e de alta religie si ei nu am voie sa pacatuiasca ( nu-i un argument prea convingator, stiu asta ) si i-am zis ca scoala ei e mai buna ca a mea si in plus o are profa d fraceza p matusamea. Deci cum ar veni nu-i corect. Ea se imbraca altfel, se comporta altfel, si i-am cunoscut p cativa din colegii ei si spun cas total alta fata si ca nu seman deloc cu ea la imbracaminte, comportament, vorbit adica is mai sociabila decat ea. Daca nu-s la fel de desteapta incerc sa o depasesc in alte domenii ca de ex: moda, pictat icoane pe sticla(locu 1 in fiecare an). Sfatul meu depasesti sora in alte domenii fiindca Dumnezeu ne-a dat fiecaruia un dar.Nu poate fi numai ea atentia pozitiva a casei. Sper ca nu gresesc.

| xEu a răspuns:

Prost, normal. Parintii nu stiu ca fii sau fiicele urasc cel mai mult sa fie comparati. Daca este in cazul tau spune.i unuia dintre parinti ca fugi de acasa si o sa il omori pe sora fratele tau. ( asta merge, am incercat iar mama s.a implorat de mine sa nu plec )

| Dedeutsa a răspuns:

Nu baga in seama. Bucurate de viata ca numai una ai.