| anonim_4396 a întrebat:

Dacă ar fi să invii un poet român care ar fi acela?

12 răspunsuri:
| Rockart a răspuns:

Dimitrie Anghel.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

George Tărnea, poetul care-l insotea pe Hrusca la toate spectacolele. Era tulburător de sensibil. Era un geniu.

Răspuns utilizator avertizat
| Kyrie a răspuns:

Eu as prefera sa raman mort decat in 2012, dezastru social laughing

| LaraClarice a răspuns:

Mihai Eminescu sau George Bacovia

( semneaza petitia si da-o mai departe http://www.ptroa.co.il/petition/ )

| Nonono a răspuns:

Adrian Paunescu sau George Toparceanu

| wizopo2 a răspuns:

Adrian Paunescu

| Hash001 a răspuns (pentru wizopo2):

Nici n-a murit bine. In concluzie eu n-as invia pe nimeni. S-ar soca sa vada haosul de azi laughing

| anonim_4396 explică (pentru wizopo2):

Si eu tot pe Păunescu l-aș învia dar si pe Bacovia sau Stănescu.Iar cine se leagă de geniul celor trei sunt niste fraieri

| ღAndrutzaღ a răspuns:

Eminescu.

| jp a răspuns:

Tudor arghezi

| AlexeDiana a răspuns:

Pe Mihai Eminescu