| Andreea9311 a întrebat:

De cateva luni vreau sa imi cumpar un aparat DSLR, si intr-un final am ajuns la concluzia ca pentru o incepatoare ca mine ar fi potrivit un canon eos 1000d. Daca avem fotografi printre noi si imi pot da niste sfaturi ( buget pana in 20 mil). Astept si alte pareri, idei. >tnxbig grin

5 răspunsuri:
| xibalba a răspuns:

E ok aparatul, cauta pe net, pe forumuri in special, discutii despre acest aparat si asa o sa gasesti neajunsurile lui si punctele lui forte. E bine cauti si niste fotografii-test pe net, sa vezi ce si cum. Stiu pe cineva care are un Nikon D60, care face niste poze superbe... e ok si aparatul asta. Bafta la pozathappy

| fevrier a răspuns:

Am avut ocazia să folosesc Canon EOS 1000D(al unei prietene) şi pot spune că este destul de bun la preţul său.
Ar mai fi şi Nikon D60, la acelaşi preţ, însă n-am folosit.
Rămâne la alegerea ta.

| Irina a răspuns:

Eu ma hotarasem la un moment dat la Nikon D3000 dar vreau sa ma mai documentez.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te sfatuiesc sa il iei pe primul ce til doreai o sa regreti mai tarziu cand te vei perfectiona

| 31957319 a răspuns:

Ii superba alegerea ta.
Eu am un nikon D80.winking
Verifica si tu, marimea teleobiectivului, pixeli, VR (vibration resist ), autonomia bateriei.
Si bafta, sa imi faci si mie o poza.