| Yoyoo300 a întrebat:

DSLR Nikon sau Canon? Care aparat Nikon/Canon DSLR e mai bun? Vreau argumente. Multumesc.

6 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Ambele sunt bune si se bat an de an pentru locul 1 si 2. Anul asta Canon is the best si mai exact Canon EOS 1D X.
Uite aici Top 2013 Best DSLR
http://digital-cameras.toptenreviews.com/professional-dslr/
Argumente ai in pagina.

| valentingb a răspuns:

Nu poti spune "firma asta e mai buna". Vorbim de DSLR-uri, arta. E ca si cum ai alege intre Van Gogh si Gauguin. Fiecare om are preferintele lui, fiecaruia ii place cate un amanunt. Important e sa stii sa faci o fotografie, am vazut oameni cu aparate de 50 de milioane care faceau niste fotografii oribile, si altii care fac poze cu telefonul, poze care pot fi numite "fotografii", pentru ca merita.

| maryusmono a răspuns:

Eu unul merg pe Nikon, mai exact pentru acest model: http://bit.ly/YIle7X

Uite-te si peste parerile celor care au cumparat deja aparatul sa iti faci o idee mai buna.

| rusnacvalentin a răspuns:

Nu contează ce aparat de fotografiat ai. Ca să înţelegi lucruri, trebuie să le priveşti, iar ca să le priveşti îţi trebuie cultură, educaţie, trebuie să ştii să te exprimi. Acestea sunt mult mai importante decât partea tehnică

| Yoyoo300 explică (pentru rusnacvalentin):

Da,ai dreptate. Dar uneori te exprimi si prin arta, corect?

| Yoyoo300 explică (pentru rusnacvalentin):

Si ar fi mult mai ok daca tu ai fi autorul acestor cuvinte, nu sa copiezi ce a spus Alex Galmeanu.