| Candace a întrebat:

De ce citesc oamenii?

Răspuns Câştigător
| florentinf a răspuns:

Da eu citesc si citesc pentru a ma delecta, relaxa si imbogati cunostintele citesc mai intens de la 13 ani si acum am 14 iti trebuie un impuls ca s-a citesti vulpea cand nu ajunge la struguri si zice ca-s acri asa si uni oameni nu citesc spunand ca-i plictisitor din potriva e foarte interesant inveti mai multe lucruri citind de cat la scoala eu iti recomand seria Sherlock Holmes de sir Arthur Conan Doyle e in 4 volume si a aparut la adevarul n-o sa-ti para rau! gaantez cititul e distractiv mai distractiv decat statul cu diferite persoane sau facutul altor lucruri ( p.s. nu-s tocilar )

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ca sa invete sau o fac pentru ca au acel viciu de a citi.

| Lauragd a răspuns:

Din placere.Cartile iti ofera mai mult decat iti poate oferi tv-ul, ziarul, profesorul sau un prieten.In plus, creaza dependenta.

| aryana1991 a răspuns:

Pentru a se informa de cum ar putea scapa de plictiseala alti de placere

| Karinakari99 a răspuns:

Să înveţe şi să se documenteze/informeze.

| Candace explică:

Voi cititi?

| florentinf a răspuns (pentru Candace):

Da eu citesc si citesc pentru a ma delecta, relaxa si imbogati cunostintele citesc mai intens de la 13 ani si acum am 14 iti trebuie un impuls ca s-a citesti vulpea cand nu ajunge la struguri si zice ca-s acri asa si uni oameni nu citesc spunand ca-i plictisitor din potriva e foarte interesant inveti mai multe lucruri citind de cat la scoala eu iti recomand seria Sherlock Holmes de sir Arthur Conan Doyle e in 4 volume si a aparut la adevarul n-o sa-ti para rau! gaantez cititul e distractiv mai distractiv decat statul cu diferite persoane sau facutul altor lucruri ( p.s. nu-s tocilar )

| Labirinth a răspuns:

Sete de cunoastere sau delectare.

| BaekDongSoo a răspuns:

Ca sa isi dezvolte capacitatea intelectuala si sa invete lucruri noi! Asta se intampla daca cititul e din placere.