| MetisuI a întrebat:

De ce cred oamenii orice citesc?

3 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Dar... nu este pe deplin adevarat. Probabil s-a intamplat sa vezi sau sa auzi pe cineva in situatia asta, si de asta ai intrebat?

Multa lume nu crede orice citeste, cum este si normal. Iar cei care o fac... asta este, ce sa le facem. Probabil din cauza ca... considera ca atunci cand cineva scrie ceva public, isi asuma o oarecare responsabilitate pentru ce scrie. Mai ales in carti sau articole.

| Mosotti a răspuns:

De prosti cred orice citesc.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Gânditul cere un minim efort, e mai ușor să crezi orice laughing