| Clara_6276 a întrebat:

Dupa parerea voastra ce este eleganta si cum va ajuta in viata?

Răspuns Câştigător
| Vladimir_7579 a răspuns:

În secolul modei şi etichetelor, eleganţa joacă un rol foarte important. Ea a impresionat întotdeauna, şi a lăsat loc de bună ziua chiar şi celor care nu au practicato. Te ajută în viaţă, în multe privinţe, a fi elegant înseamnă a avea stil, a te face remarcat, a-ţi putea deschide noi drumuri (spre artă, modă), a arăta că ai o bună educaţie şi bun gust. Şi partea bună din toată chestia asta e că nu ai nimic de pierdut.

1 răspuns:
| Psihiatra a răspuns:

E un lucru extrem de important.Acest fapt este unul din multe altele care il deosebesc pe om de animale.te ajuta prin simplul motiv ca iti face o impresie buna, iar ceilalti se vor comporta cu tine altfel daca ai etica