| sabysabynutza12 a întrebat:

De ce este important sa inveti logica dupa parerea voastra si cu ce te ajuta aceasta in viata?

Răspuns Câştigător
| OnuOnulică a răspuns:

Bună

Acestă materie nu te ajută cu nimic în viață. De fapt majoritatea materiilor de la școală nu ajută cu nimic.
Dar, doar pentru cultura ta generală... poate doar la asta să te ajute.

O zi bună!

6 răspunsuri:
| Darius392 a răspuns:

Depinde de ce cariera o sa iti alegi.

| CristinaMaria1987 a răspuns:

Pai logica te ajuta in special la scoala, cand inveti ceva sa inveti logic, nu doar cum scrie in carte, iar in viata te poate ajuta la locul de munca, depinde de meserie

| LitlleBunny a răspuns:

Singura utilitate pe care o vad logicii e ca invatand-o o sa ajungi sa argumentezi mai bini intr-o conversatie.

| spataru2311 a răspuns:

Te ajuta foarte mult,
poti intelege diferite persoane cu caractere diferite, invata ca o sa te ajute

| Sabrina24 a răspuns:

Cartea este mama invataturii. asta cred eu ca spune tot ( invata ca iti prinde bine )

| Annabellagirl10 a răspuns:

Daca vrei sa urmezi facultatea de drept, logica iti va folosi.....ai nevoie de ea :*