| razvan_3732 a întrebat:

Este corect scrisa aceasta fraza?:créer créer et recréer c pas ça le but de la vie? Imi puteti da va rog si traducerea.Multumesc!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine a scris-o? Acel "c" este o prescurtare folosita de vorbitorii de franceza vulgara dar nu este corect. Ar trebui sa fie: créer, créer et recréer n'est pas ça le but de la vie? Adica: a crea, a crea și a recrea nu este scopul vieții?
Sper ca nu este tema...

2 răspunsuri:
| razvan_3732 explică:

Nu este tema dar iti multumesc foarte mult...este doar pentru mine ...este un motto.cel al cantaretei Zaz. Aveam doar o nelamurire in privinta acelui "C"

| anonim_4396 a răspuns (pentru razvan_3732):

Ok