| ccc123 a întrebat:

Nu v-a suparati imi spuneti si mie, ce facultate as trerbui sa urmez, daca vreau sa devin actrita? Si ce materii trebuie sa invat?

3 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

Ar trebui sa urmezi UNATC-ul, sectia actorie. Desigur, exista si varianta de a urma cursurile unei facultati de arte, sectia actorie dar UNATC-ul ar trebui sa ramana varianta ta principala. Materia de baza ar fi limba si literatura romana, dar si limbile straine ar trebui sa te intereseze. Istoria poate fi si ea un avantaj.

| Niiiicu a răspuns:

Pai vei da la actorie, sau la teatru iar anul trecut admiterea a fost din shakespeare, si un monolog si mai multe dar de baza e tot romanahappy