| melinda_5187 a întrebat:

Hei, ajutati-ma. De unde as putea cumpara culori care sa nu irite pielea, culori pentru pictura pe piele? Adica sa nu aiba ingrediente ce ar putea produce alergii, ci cat mai naturale.

2 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Incearca din kiturile de prafuri din alea cu care se dau fetele la ochi.
Nimic "natural" nu-ti va garanta protectie alergenica; si pigmentii albi din plumb, vermillionul sau cinabrul sunt pigmenti destul de misto... si destul de toxici.

| ileana8cosanzeana a răspuns:

Iti recomand culorile pentru pictura pe fata si corp Snazaroo. Sunt testate dermatologic, nu contin parfum si sunt hipo-alergenice. Sunt produse in Marea Britanie si sunt disponibile in Romania aici https://www.pictorshop.ro/ro/240-pictura-pe-fata-si-corp
Ca orice produs pe care il aplici pe piele trebuie sa il testezi mai intai pe o suprafata mica, pe interiorul bratului.