| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU imi puteti da niste idei de de desene? Sunt talentata la chestia asta si as vrea niste idei nu stiu, mai creative, ceva putin mai complicate. Mersi ♥♥

Răspuns Câştigător
| RoBByi96 a răspuns:

In general toti artistii pasionati de desen au aceeasi problema: lipsa de inspiratie, si desigur ambitia de a se autodepasi. In cazul meu(tin sa mentionez ca nu sunt Picasso sau ceva), de obicei desenez tot ce imi place. Sunt un fan cam obsedat de TDKT(the dark knight trilogy). Asa ca am desenat exclusiv personajele filmelor: Batman, Bane, Joker, Rachel Dawes, Harvey Dent etc. Iti recomand sa desenezi tot ce crezi tu ca te reprezinta si te regasesti in acele lucruri.

11 răspunsuri:
| IceCreamDoll a răspuns:

Poti incerca sa cauti pe site-ul www.dragoart.com

Răspuns utilizator avertizat
| ElenaSt2011 a răspuns:

Buna. Daca ai talent la realizat desene cu fete umane, o idee buna ar fi sa iti racolezi clientii intr-o zona circulata a orasului, facandu-le portrete contra cost.

Sau sa incerci sa mergi pe caricatura si sa cauti reviste de profil care sa iti cumpere macar o parte din desene.

| idontgiveafuck2344 a răspuns:

Buna,si mie imi place la fel de mult.
Incearca sa desenezi haine, pantofi, genti etc.
Sau poti ieși in natura, si o sa vezi cum iti vine inspirația.
Funda?

| JohnyMoga a răspuns:

Si eu sunt talentat la desen si pot sa fac orice de la peisaje tatuaje icoane personaje ba chiar si picturi pe pereti stiu sa fac si n-am facut nicio scoala tot ce stiu este de la mine
https://www.facebook.com/....../media_set
uite am o gramada de desene picturi te uiti faci un rezumat si poate iti vine inspiratie sa faci cv anume

| Nicu999 a răspuns:

Incearca sa desenezi tatuaje

| Interfectorem a răspuns:

Dacă aș avea talent la acest capitol, aș desenza "cele mai mari coșmaruri ale omului"; adică desene cu monștrii, fantome, momente traumatizante din viață.
Eu unul îți recomand să faci asta.

| VaLenTin1500 a răspuns:

Hei, și eu desenez si am avut și eu aceeasi problemă. Mai întâi trebuie să îmi spui ce tipuri de desene faci de obicei, abstracte, cu animale, cu oameni, cu natură etc. Apoi te ajut cât de mult pot.

| anonim_4396 explică (pentru VaLenTin1500):

Pai cel mai mult desenez oameni, Indragostiti, plangand, din profil etc Si mai desenez si ceva din natura, numai ca am ramas cam in pana de idei la ce fel de oameni sa desenez si cum sa-i desenez

| AlinIonelll a răspuns:

Pisica Semafor