| iussa a întrebat:

Vreau sa imi recomandati 2 carti din literatura universala care v-au placut cel mai mult si merita citite. La nivel de liceu! happy

Răspuns Câştigător
| someone011 a răspuns:

Incearca Veronika se hotataste sa moara de Paulo Coelho.Am citit-o sambata, da de gandit.
Poti incerca si Portretul lui Dorian Gray, La rascruce de vanturi, sau David Copperfield, daca n-ai citit-owinking

| iussa explică (pentru someone011):

Am citit din Coehlo cate ceva si imi place um scrie. O sa citesc ceea ce mi-ai recomandat. Merci!

5 răspunsuri:
| Ralu20 a răspuns:

Mie mi-a placut foarte mult David Copperfield! mi s-a parut o carte care chiar merita citita!

| tafli a răspuns:

Razboi si pace, Tolstoi si Faust, Goethe

| Luyy a răspuns:

Mie sincer mi-au placut cel mai mult,, Dama cu camelii"de Alexandre Dumas-fiul si,, Vraciul"de Tadeuz Dolega-Mostowicz. Daca nu iti prea plac ti-as recomanda si,, Mandrie si prejudecata"de Jane Austin sau,, Nero si Acteea"de Alexandre Dumas-fiul. Sper ca te-am ajutat!

| iussa explică (pentru Luyy):

Dama cu camelii am citit-o si mi-a placut mult!
Voi citi si restul si sper sa-mi placa. Merci!