| Lolly4154 a întrebat:

Heiii TPU! Daca ar trebui sa faceti un desen care sa exprime pariunea pentru balet, ce ati desena? Eu una am ramas in pana de idei. Va rog ajutati-ma!

FUNDAbatting eyelashes

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa faci o fata inalta,eleganta cu o rochie asa ca de dantela. Fata sa fie pe o scena plina de trandafiri, in jurul ei sa fie multimea care o aclama pe fata, iar in spatele fetei sa presupui ca este un perete sau o cortina pe care sunt niste lebede care zboara pe un cer instelat.

Sper ca te ajuta si ca nu e prea complicat.Bafta la desen kiss
M-ai inspirat si pe mine in legatura cu ideea de un desen cu o balerina.

5 răspunsuri:
| Scherimuvi a răspuns:

Faza este sa scrii corect nu se scrie pariunea se scrie pasiunea
Si as desena o fata un mijlocul arenei vazuta de milioane de telespectatori dansand

| anonim_4396 a răspuns (pentru Scherimuvi):

Pff... "rade ciob de oala sparta"! un = in (ai prins miscarea, nu?) happy

| lila36 a răspuns:

Eu as esena niste copii si pe mine dansand balet

| Doreliana a răspuns:

Deci balet nu se face in arena in primul rand k in arena vine tauru si o ia in coarne si s-a dus din desen si poveste mica balerina::laughing)
Poti desena asa cum a spus SCHERIMUVI o balerina, dar pe scena si cum e privita de o multime de oameni sau poti desena o cutie muzicala, din aceea pe care pui o balerina care se invarte in timp ce canta:XX.Eu asta as desena, e frumos si interesant. Sper ca te ajuta.
O zi placuta

| dartmen a răspuns:

Si eu sunt o adepta a desenuli si iti pot spune ce as face eu:
-as face o balerina alaturi de un balerin in mijlocul scenei demonstrand o miscare de balet in care bratele si picioarele sunt pozitionate in forma de inima...
-as face o balerina in sala de dans acolo unde repeta incercand sa isi faca coregrafia si exersand o miscare in fata oglinzi mari(sti cum sunt salile de dans cu oglinzi mari)
-as face o balerina in strada.de fapt pe marginea strazi care danseaza avand langa ea un casetofon unde da drmul la muzica, adica ar fi o poveste prin care balerina faca rost de bani si isi demonstraza pasiunea pentru balet
SUCCES, SPER CA te-am ajutat!