| anonim_4396 a întrebat:

Hey...am 12 ani, iar prietena mea cea mai buna are 11. Oricum ne intelegem foarte bine si putem vorbi despre orice. Pe 15 august este ziua ei (de sfanta maria) si as dori sa ii fac un cadou mai deosebit, ceva ce as putea sa fac eu ca de ex. un desen sau ceva confectionat manual.
Sunt destul de indemanatica si ma pricep binisor la desenat deci asta nu ar fi o problema. Aveti idei?

Răspuns Câştigător
| Lauria a răspuns:

Poți face o felicitare în care să-i spui cât de importantă e pentru tine sau să-i amintești de momentele voastre amuzante,triste, fericite, etc. și apoi să decorezi felicitarea cu sclipici, diamante, etc. adică să o faci cât mai frumoasă. Poți să îi dai și un medaliin din acela în formă de inimă care se rupe în două și pe care scrie tot felul.Nu este scump.Baftă.happy

| aceeasi a răspuns (pentru Lauria):

Merci mult... ceva din ce ai zis tu tot o sa fac. Multumesc pentru idei!

| Lauria a răspuns (pentru aceeasi):

Cu plăcere!

14 răspunsuri:
| Rockart a răspuns:

Poţi să mergi la Creativ şi să înveţi să faci o brăţară cu numele ei sau să-i confecţionezi un arabesque din origami în culorile ei preferate (sau un model mai deosebit) pe care să şi-l agaţe la ea în cameră.

| aceeasi a răspuns (pentru Rockart):

Merci pentru idee!

| Francesca17 a răspuns:

Buna :*
As zice sa desenezi un desen cu voi doua si sa il pui in rama :X Sau un portret cu ea/voi doua... Ai putea sa ii daruiesti bratarile prieteniei facute manual sunt usor de facut iar daca nu sti poti sa iei sfaturi de pe Youtube.
Sau ai putea sa ii faci o felicitare manuala in care sa desenezi si sa scrii un mesaj potrivit zilei de 15 august...
-Acele medalioane cu M(de la Maria)
sau bratari personalizate cu numele ei(de la un magazin special) de unde mai poti sa ii faci si un poster cu voi doua happy sau o fotografie cu voi doua si o poti personaliza tu :X sunt multe idei:* Sper ca te-am ajutat, te pup :* :*

| aceeasi a răspuns (pentru Francesca17):

Multumesc de ajutor!

| AnOnIm20202020 a răspuns:

Du-te undeva unde se personalizeaza tricouri, ii dai un tricou si o poza cu voi doua si iti face un treico superb.

| Puffulets a răspuns:

Poti sa-i crosetezi o gentuta mica de exemplu sau fai un colier din margelute, o felicitare decoarta frumos, o rama pentru o poza, o papusica, o casuta din chibrituri, ai putea sai faci cadou o cana pictata de tine, sau sai scrii cateva randuri despre prietenia voastra pe o coala de hartie frumos decorata. Sper ca te-am ajutat.

| Pikaciuuu a răspuns:

Ai putea sa faci braterile prieteniei (poti cauta pe youtube cum se fac) sau daca nu poti face potretul ei si al tau ...sau sa ii faci un lantisor cu litera M(de la maria) happy

| Oliveoo a răspuns:

Ai putea sa ii faci cadou o felicitare desenata cu ceva specific zilei de 15 august, gen o iconita cu sfanta Maria sau cu ceva ce ii place ei mult (un catelus sau o pisicuta..depinde) si colorata frumos. Poti sa-i scrii si un mesaj inventat de tine prin care sa iti exprimi uralele sau sentimentele de prietenie.

| lucian007 a răspuns:

Fai un portret al ei daca zici ca esti buna la desen, pune-l in rama si cu siguranta o sa aprecieze

| 9089 a răspuns:

Eu as zice sa faceti o poza amandoua si sa o pui in rama....sau sa desenezi pe o coala de bloc de desen sa o desenezi pe ea si pe tine. sper ca te-am ajutat

| Maly2000 a răspuns:

Sunt unele magazine unde poti face brelocuri cu poze, si poti si scrier pe ele.
P.S. Am si eu unul tot de la prietena mea cea mai buna si chiar daca este un lucru mic e deosebit.
Poti lua o poza si sa faci si un poster cu voi doua, sau alta poza pe care sa o pui in rama.
Sper ca te-am ajutat! Funda?"

| LariSa137 a răspuns:

Ai putea sa-i faci cadou un medalion cu poza ta si a ei in el. sper ca ti-am fost de ajutor