| alexaaa a întrebat:

Hey! imi puteti recomanda niste carti? sau macar o carte care v-a placut foarte mult...sau cartea preferata.mrshappy

Răspuns Câştigător
| Rockart a răspuns:

Bună! Secretul mulţumirii de Harriet Lummis Smith(sunt 3 volume), e excelentă.Am citit doar primele două volume, abia aştept să mă apuc de al 3-lea. Alte cărţi: Steaua Sudului de Jules Verne,In cautarea timpului pierdut de Swann - Marcel Proust,Dama cu camelii de Alexandre Duma-fiul,Doamna Bovary de Gustave Flaubert,Cişmigiu&Company de Grigore Bajenaru,Delirul de Marin Preda,Cabal de Clive Baker,Cuibul de viespi de Agatha Christie,A doua luna plina de Kelley Armstrong,De Profundis de Oscar Wilde,Mana stanga a intunericului de Ursula le Guin,Un veac de singuratate de Gabriel Garcia Marquez, Legiunea Blestematilor de Svan Hassel, O odisee spatiala de Arthur C.Clarke,Testamentul unui excentric de Jules Verne, Dincolo de nisipuri de Fănuş Neagu... etc.

7 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Groapa - de Eugen Barbu;"Nebunul din Brent" de Chiril Tricolici; toată seria Sven Hasel şi, dacă îţi place literatură poliţistă, tot ce a scris Rodica Ojog Braşoveau; la fel, cele patru romane ale lui Ioan Dan - ciclul "Cavalerii"

| Adryana a răspuns:

Buna! Iti recomand : Mizerabilii - Victor Hugo, Ciresarii - Constantin Chirita, Singur pe lume- Hector Malot, Invitatie la vals -Mihail Drumes. Lectura placuta!

| Akuryo a răspuns:

Bruta de Guy Des Cars
Necunoscuta din congelator de Rodica Brasoveanu
Omul invizibil de Herbert Wells
Maitreyi de Mircea Eliade
Nuvele fantastice de Mircea Eliade

| fataroz a răspuns:

Jurnalul unui pusti de Jeff Kiney si aventurile lui habar n-am Nikolai Nosov si Jules Renard Morcoveata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Labirintul codependentei

| kairy65 a răspuns:

Seria Septimus Heap de Angie Sage

| zanutza a răspuns:

Toti barbatii sunt magari pana la proba contrarie
Autor: Schwartz, Daylle Deanna