| forgottenuser a întrebat:

HEY TPU.as avea nevoie de ajutor.Sunt clasa a 8 a, Satu Mare si vreau sa merg la liceul de arte pe arte plastice.O problema este ca nu stiu cand se dau probele de desen sau in ce consta acestea.Ma puteti ajuta? multumesc

Răspuns Apreciat de Editori
| alessia5158 a răspuns:

1. Probele de aptitudini se desfasoara la nivel national si conform calendarului admiterii 2017 in zilele de 24, 25, 26 si 27 mai 2017.
Tot conform calendarului admiterii, anexa la fisa de inscriere se elibereaza elevilor care doresc sa sustina probele de aptitudini in data de 18 si 19 mai 2017. Dupa ce au primit anexa, elevii au la dispozitie doua zile pentru a se putea inscrie in vederea sustinerii probelor, respectiv zilele de 22 si 23 mai 2017.

2. Poti afla structura probelor de aptitudini pe site-ul Inspectoratului scolar judetean Satu Mare. Fa un clik pe "Metodologia de organizare si desfasurare si structura probelor de aptitudini pentru admiterea in liceele vocationale" din pagina :
https://www.satmar.ro/web/page.php?id=31
Vei afla in ce a constau cele doua probe : proba de perceptie vizuala si proba de creativitate.
Succes la examene!