| anonim_4396 a întrebat:

Imi puteti recomanda cateva carti care v-au impresionat? De preferabil crima sau romantism. (Mai mult crima =]] ) Mersi! ^^

13 răspunsuri:
| zurick a răspuns:

Hmm.Lorelei de I. Teodoreanu, If I stay de Gayle Forman, orice carte de John Green

| anonim_4396 explică (pentru zurick):

Am citit Lorelei, trist final. Mersi, nu am auzit de John Green. O sa caut happy

| zurick a răspuns (pentru anonim_4396):

E cel ce a scris Sub aceeaşi stea şi Paper town.
Și filmele sunt groasnice în comparație cu cărțile. straight face
Cu plăcere big grin

| Aberdeen a răspuns:

„Fetele de înghețată", de Dorothy Koomsom! O citesc în prezent, și... da, merită. După primele pagini nu eram convinsă, dar a meritat să aștept. Cartea se învârte în jurul unei crime.

| anonim_4396 explică (pentru Aberdeen):

Am citit descrierea si chiar mi se pare interesanta. Mersi! ^^

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Crima : Dr Jekyll si mr Hide(e o nuvela, dar merita)
Omul invizil de H.G. Wells
Padurea spinzuratilor... Cred ca tot o crima este.
Cazul Magheru de Mihail Drumes
Ciuleandra- Liviu Rebreanu

Romantism : Invitatie la vals, Mihail Drumes
Nunta in cer-Mircea Eliade
Risipitorii - Marin Preda
si poti lua si primul volum din Cel mai iubit dintre pamanteni ca romantism.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Cele de la romantism le-am citit deja, ("Invitatie la vals" fiind una dintre preferatele mele) dar as fi preferat cateva romane mai noi, cu toate ca operele vechi sunt foarte frumoase. O sa caut cartea "Omul invizibil" Am auzit cateva despre el, Griffin si incercarea sa de a modifica indicele de refractie pentru a deveni identic cu aerul.
Multumesc! ^^

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

E dragut finalul.

| CiupercuțulCrăcănat a răspuns:

Pentru crima merge Mersul Trenurilor. pentru romantism Cartea de Telefoane, are foarte multe personaje feminine.

| ALittleDeath a răspuns:

Cartile de Tess Gerritsen.
Le iubesc, au fost traduse vreo 5 la editura RAO, parca.
Sunt cartile mele preferate cu crime, investigatii.
"Dublura" e favorita mea si prima citita. MERITAA!

| anonim_4396 explică (pentru ALittleDeath):

Mersi ^^

| kawaiipotatobro a răspuns:

After. ( dupa ce ne-am intalnit, dupa ce ne-am certat, dupa ce ne-am indragostit)

| anonim_4396 explică (pentru kawaiipotatobro):

Im poti spune si autorul? Mersi.
App, Kawaii, tu esti? O-O