| RoxyOnTPU a întrebat:

La ce ma ajuta cititul? ma face mai desteapta?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In principiu da, iti dezvolta vocabularul, te invata ce e bine si ce e rau, te pune in diferite situatii, dar daca nu iti place sa citesti nimeni nu te poate obliga, trebuie sa vezi cititul ca pe ceva bun, si nu o zic din postura unui adult, ci din postura unui copli de 13 ani. Iti recomand sa citesti „Care-i faza cu cititul" de Simona Popescu. E o carte usoara si foarte interesanta.

3 răspunsuri:
| JustACuriosPerson a răspuns:

Pai da te face pentru ca doar oameni inteligenti stiu sa citesca.Si te ajuta la multe: sa citesti o carte; cand mergi la restaurant sa citesti meniul; te mai ajuta sa scrii ca daca nu sti sa citesti nu sti nici asta.

| alexandra5251 a răspuns:

Iti imbuntatesti vocabularul, vb mai corect, citesti mai corect fara greseli si capeti unele cunostinte.

| tranquilaaa a răspuns:

Logik ca da happy