| Hannah06 a întrebat:

La ce ajuta cititul fata de creier?

Răspuns Apreciat de Editori
| Amis a răspuns:

Inveti cuvinte noi, iti formeaza vocabularul. Te dezvolti pe partea de exprimare, de comunicare. Desigur, depinde si de individ. Nu e ca si cum, daca citesti acum o carte, gata, le ai pe toate. Vointa, placerea si ambitia ta au un rol esential.

6 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Dezvoltarea vocabularului, intonației, flowului, culturii generale.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Sa nu-ti lase neuronii - asa putini pe care-i ai - sa paraseasca scafarlia.

| wildthing a răspuns:

Iti ajuta creierul sa fie capabil de activitati mai complexe decat pazitul oilor pe imas sau mestecatul in mamaliga pentru a-ti hrani sotul care vine seara de la oi.

| Legion7X a răspuns:

Pentru întelegerea textului si interpretarea textului. Formarea vocabularului.

| SmaraldAlbastru a răspuns:

Te ajută să nu rămâi în stadiul reta. Mintea trebuie antrenată constant.

| Psihiatrie a răspuns:

Nu te ajuta cu nimic