| andreeicritian a întrebat:

New York Film Academy este o facultate buna ca sa pot deveni n actor mare?

Răspuns Câştigător
| HeresyoftheUnknownGod a răspuns:

Da, e una bună, chiar foarte bună, dar trebuie să munceşti mult să ajungi acolo, şi să munceşti ŞI mai mult după ce o termini, pentru o carieră de actor.

4 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

NYFA e o facultate preponderent axata pe regie/scenografie, nu pe acting. Exista cei drept si niste clase de acting dar daca vrei actorie recomand UCLA. Oricum, fii pregatit din timp si fii sigur ca ai bugetul adecvat (fara 150.000$ nu prea merita sa iti faci sperante)

| Woodenpints91 a răspuns:

E fabrică de Di Capri şi Brazi Piţi.

| Teea96 a răspuns:

Din cate stiu e buna, dar trebuie sa muncesti mult ca sa devii actor. Cu aceasta facultate poate vei deveni actor. Sper sa te ajute facultatea aceasta daca iti place sa fi actor si sa aud despre tine mai incolo. Daca vrei si daca merit imi dai funda?

| GCristina93 a răspuns:

Da! e o facultate buna dar asta nu inseamna ca toti care studiaza acolo vor deveni actori buni! pentru a deveni un actor bun trebuie sa muncesti! iti recomand sa aplici la un curs de o saptamana/luna inainte de a aplica la facultate.Astfel,vei avea o idee despre modul de pregatire. Poti incerca sa aplici la bursa pentru a plati mai putin(si cu bursa, trebuie sa ai in cont aprox 60 000$ ). Succes! pentru mai multe detalii contacteaza-ma!