| publicname a întrebat:

Nu am timp sa merg la sala, asa ca m-am gandit sa fac niste exercitii acasa pentru a creste in masa musculara. Ce sfaturi imi dati? Ridicari, flotari, genoflexiunui, cam cate sa fac pe zi pentru a pune cateva kg de muschi in 5-6 luni? La sala nu pot deoarece nu imi permite nici timpul nici banii, asa ca m-am gandit daca se poate acasa? Multumesc anticipat

Daca imi puteti spune si ce sa mananc, sa iau creatina? Un program mai concret ar fi perfectbig grin

7 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Daca imi dai un id de mess pe privat iti arat eu niste exercitii foarte bune.

| JeSa a răspuns:

Wai!, dar fara "muschi"tongue, nu te simti bine(complexatwhistling), asa estewinking? uhwhistlingiti recomand sa faci abuz de spanacrolling on the floor)))batting eyelashes

| ionoion a răspuns:

Nu fa abdomene ca nu te ajuta cu nimic, fa crunch-uri.
http://www.youtube.com/watch?v=fk_usVg7Fp0

| Andreeagen a răspuns:

Sti care e tot secretu sa faci exerciti cat mai multe iar atunci cand simti ca numai poti atunci trebuie sa mai faci inca 10 ca sa faci efort si cel cel mai important lucru e sa le faci in mod corect!

Succes!

| asdgfhresry a răspuns:

Eu sunt fata, dar iti zic din cate stiu de la fratele meu. Incearca sa ridici greutati. Spre exemplu sticle cu apa de 5 litrii in fiecare mana. Faci vreeo 20 genuflexiuni la inceput, apoi in fiecare zi mai adaugi cu 10 mai multe. La flotari la fel. Poti incepe cu 15 flotari sa zic, urmatoarea zi cu 5 mai multe si tot asa. Mananci la 7-8 dimineata putin, apoi mergi sa faci miscare.Alergi cam 5 km dimineata. Dar usor. Mananca ceva sanatos:Branza, cascaval, masline si alte de-astea. Si cam atat stiu.

Sper ca ti-am fost de folos.

| glitt3r a răspuns:

Mananca cat mai multe fructe si legume, dar si carnuri.Mananca pana la ora 6-7. Fa exercitii fizice pentru picioare(gen alergare), pentru abdomen(abdomene), pentru maini(greutati) si multe altele. Alt mod foarte bun, este inotul, fiindca iti lucreaza fiecare muschi in parte. Incerca-le!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mda... Poti sa faci 35 de genoflexiuni, daca nu ai muschi deloc fa cate flotarii poti la inceput, dar incearca ca in 2-3 saptamani sa faci macar 10 CORECTE, abdomene 30, 30 de minute de alergare pe zi, cate 30 70 de greutati de 2 kg pe fiecare mana(la inceput incepe cu ceva mai usor) si mananca legume, fructe, bea sucuri naturale si nu te culca tarziu.Asta e tot.
P.S.Eu sunt fata si am muschii in urma acestor ex. Dupa 1 luna te obisnuiesti.