| tudorr a întrebat:

Nu stiti, casele de amanet cumpara bancnote si monede vechi?

9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Casele de amanet nu cumpara nimic, ele doar imprumuta bani care sunt garantati cu diverse obiecte, dintre cele pe care le accepta fiecare casa, de obicei obiecte din metale pretioase, electronica, ceasuri etc. Doar daca nu restitui imprumutul si dobanda, pana la termenul fixat prin contract, casa va vinde obiectul lasat in garantie pentru a recupera banii. Daca monezile sunt din metal pretios vor fi luate in garantie, altfel nu prea cred. Cel mai bine este sa intrebi la o casa de amanet. Numai bine!

| c3dryk22 a răspuns:

Salut.sunt eu interesat sa le cumpar.intra pe id COLECTIEBANI happy

| SoldeaSebi a răspuns (pentru c3dryk22):

Salut am si eu o bancnotă de 2000 de lei cu eclipsa esti interesat?

| baru a răspuns:

Sall. De regula casele de amanet, cumpara tot cea ce este de valoare. Dar, depinde de la casa la casa. Eu cred se cumpara. Pa!

| Pomar a răspuns:

Nu cred, ce banii vrei sa vinzi?

| Oliveoo a răspuns:

Nu cred ca se accepta, imi pare rau.
Poti sa iti amanetezi bijuteriile sau obiecte valoroase.
Funda:X

| aly19223 a răspuns:

Nu nu cumpara pe niceri

| Amelia94 a răspuns:

In nici un caz...nu stiu unde ai putea sa le vinzi... poate unui colectionar.

| ra1ntags a răspuns:

Nu, ca nu sunt muzee.