| anonim_4396 a întrebat:

Oamenii care au ca poet preferat pe marele Lucian Blaga(aici ma refer doar la poezii nu la piesele dramatice, conceptia filosofica si opere epice) am rugamintea sa posteze aici raspunsul si cateva argumente in sustinerea acestuia ca este cel mai mare poet roman modernist.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

"Marele" Lucian Blaga...mai lasa-ma. laughing
Din punctul de vedere al cunoasterii sale luciferice, da...foarte! In una paradisiaca, i-ar trebui niste Viagra! Da-l naibii! Nu zic ca n-a fost poet expresionist/modernist remarcabil in Romania, dar na, pe mine nu m-a atras. Nu mai jigni lumea pentru ca nu impartaseste aceleasi pasiuni! Macar tine cont de regulamentul TPU!

P.S. Oricine il favorizeaza pe Blaga e considerat gay. rolling on the floorIar fetele care-l favorizeaza pe Eminescu sunt lesbiene big grin

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Extraordinar argument.Nemaipomenit.

| AlecsLexx a răspuns:

Ce gay poti fi.

| anonim_4396 explică (pentru AlecsLexx):

Si tu cel mai mari incult din universu asta.