| Nedoritul a întrebat:

Poate cineva va rog sa îmi spună cum suna versurile astea,vreau doar păreri sincere fără lingusiri. Multumesc anticipat

Jurnalul vieții mele

Asta e muzica mea.
Asa ca nu te lega de ea.
Face parte din viața mea.
Strivesc tot ce ma enervează cu ea.

Când eram mic toată lumea se lua de mine.
Ca nu la avut pe tata mereu lângă mine.
Acum ii strivesc pe toți doar in rime.
Viata nu e colorată,așa ca mi-o colorez cu rime.

Făcând numai prosti in copilărie așa ca le regret.
Luam de la mama bani când căci nu aveam buget.
Îmi pare rău mama acum chiar regret.
Te iubesc orice ar fi,asta ti-o pot spune drept.

Când ai prieteni lângă tine asta te ajuta.
Când eram slab pietenii mi-au spus nu sta ci lupta.
Eu ma jucam,așa ca la școala eram cam tută.
La cât de mult ma jucam ma mir ca nu a o mana rupta.

In a noua aveam o fata si cât de frumoasa era.
Adormeam seara de seara cu gândul la ea.
Nu a trecut nici doua saptamâni ca deja ma însela.
Așa ca pentru mine atunci zâmbetul nu exista.

Acum mutat in alta tara m-am gândit la ceva.
Vreau sa îmi încep o noua viata, cam așa ceva.
Acum chiar pot,așa ca nu voi mai spera.
Dar niciodată nu te voi uita, locul vietii mele,, Reșița"

Răspuns Câştigător
| GabrielaIoana a răspuns:

Tu chiar ai talent.Se vede ca inca nu stapanesti bine masura si ritmul versurilor dar ai talent.(si eu compun deci stiu bine ce zic).Iti sugerez sa mai umbli putin la a patra strofa versul,, La cât de mult ma jucam ma mir ca nu a o mana rupta'' e cam nepotrivit, mai gandestete.Si sfarsitul e bun dar incearca sa te joci cu cuvintele.De exemplu la ultima strofa primele doua strofe incearca sa le faci mai muzicale daca ma intelegi gen:Alte locuri, strazi si blocuri/Acelasi ganduri, viata'n topuri.Bafta in continuare!

15 răspunsuri:
| GabrielaIoana a răspuns:

Ma bucur ca te-am putut ajuta daca iti mai pot fi de folos da-mi mesaj privat.winking

| Nedoritul explică (pentru GabrielaIoana):

Sunt foarte derutat in legătura cu TPU, poți sa-mi alt mod in care sa te contactez

| GabrielaIoana a răspuns (pentru Nedoritul):

Ti-am dat cerere la facebook.

| fuzzer a răspuns:

Bun! Nu poate contesta nimeni, faptul ca nu ai talent. Esti priceput/a, dar sunt multe versuri aruncate, fara noima.
Iti trebuie mai mult exercitiu, si acorda o mare atentie, gramaticii si ortografiei, caci aceste elemente te pot zdrobi cand e vorba de o poezie, sau un cantec.
Succes!

| Nedoritul explică (pentru fuzzer):

Vrei sa ma ajuti si pe mine la compus. Ce chiar am nevoie sa știu. multumesc anticipat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poezia e buna,dar suna a manea,la masura rimei,tu mai poti lucra, sa te indrept nu pot, sa te crtic nu-i drept, dar imi place ca tu, te iei cu lumea de piept.

| JustSmileK a răspuns:

Masura versurilor nu e tocmai buna, mai ai de lucrat. Cu timpul o sa sune din ce in ce mai bine happy.

| ThePinkPant3r a răspuns:

Bun.

| PandAndreea a răspuns:

Dragute, dar nu suna bine sa ai la sfarsitul a doua strofe acelasi cuvant, cam slabuta la unele parti...

| Nedoritul explică (pentru PandAndreea):

Știu dar asta era la plictiseala, cele adevărate le am pe caietwinking

| PandAndreea a răspuns (pentru Nedoritul):

Si eu am unele poezi dar nu stiu daca sunt bune, au teme cam hmmm...

| Nedoritul explică (pentru PandAndreea):

Dacă te face mai bine, eu vreau sa le ascult, am mai terminat una si acu o postez

| PandAndreea a răspuns (pentru Nedoritul):

Abia astept sa o vad. Ale mele sunt cam copilaresti...

| Nedoritul explică (pentru PandAndreea):

Am mai postat 2 si acu pe a3a

| Nedoritul explică (pentru PandAndreea):

Eu nu te critic, eventual sa iti dau vreo sugestie cv, posteza poeziile tale pe privatlove struck, abia aștept sa va ce poti.