| chiftelutacrocanta a întrebat:

Am 22 de ani, sunt zodia capricorn, am 1, 80 m, 123 de kilograme, am 1 frate si o sora de naturali de sange, Tatal meu s-a despartit de Mama cand aveam 10 ani,din cauza certurilor exagerate si a monotoniei,,tatal meu s-a recasatorit si are o fetita,mama mea s-a recasatorit si are un baiat.Mi-am trait copilaria printre blocuri, aveam prieteni acolo, ne jucam diferite jocuri, cum ar fi tupu, si floare floare deschide-te.Pe atunci eram un copil inocent, si nu ma gandeam la absolut nimic rau in viata asta, dar sunetele de certuri si intamplarile din blocuri, mi-au lasat sechele si pana in ziua de azi.Mereu am avut certuri cu oamenii din bloc, cand eram mic, eu fiind de alta natie, oamenii se uitau din geamurile blocului cu aspecte egoiste si plictisitoare.Mereu cand trec pe langa blocuri imi amintesc de copilaria mea,inconjurata de egoism si plictiseala, si mai ales imi amintesc de acele sunete de certuri dintre parinti venite din geamul apartamentului, cand eu ma jucam cu prietenii in curtea blocului.Pur si simplu blocurile pentru mine au devenit dintr-un vis frumos de copilarie, un cosmar al vietii, nu suport sa vad blocuri.Mama mea sta azi in alt oras departe, iar eu stau doar cu tata si cu fratele meu mai mic, intr-o casa care are ca peisaj de geam tot blocuri.Intrebarea mea este:Odata ramas cu sechele datorita acestor blocuri, care odata erau fericirea copilariei mele, iar azi un cosmar pierdut, imi mai pot schimba atitudinea fata de ele sau aceste sechele vor ramane pe veci?

Răspuns Câştigător
| gemeni6226 a răspuns:

Scumpul de tine am un baiat exact de varsta ta, parintii se mai cearta dar cred ca nu asta te doare ci ca ti-ai pierdut mama.Copiii mei nu au tata dar macar stiu ca nu din cauza ca ne-am despartit ci pentru ca a murit. Faptul ca mama ta traieste, dar nu este linga tine e ceva foarte dureros. Uite eu am deja 53 de ani dar am nevoie sa vb macar din doua in doua zile cu mama altfel nu ma simt bine.Iar baiatul meu vine f des acasa de la facultate pentru ca, ma gindesc eu ii lipseste caldura caminului.Nimic nu poate inlocui prezenta binefacatoare a unei mame.O sa poti trece peste, dar si atunci cu greu cind o sa te insori si vei avea familie.Imi pare rau, suferi mult, noi de aici putem doar sa te intelegem dar cu mai mult nu te putem ajuta, nu-ti putem schimba destinul.

Răspuns utilizator avertizat
4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Las man ca vei trece peste asta cu timpul, e ceva normal sa retraiesti acele momente dar cu timpul vei uita,daca fugi de fricile astea nu scapi de ele trebuie sa le infrunti,si mie mia ost teama ca nu reusesc ca unele gunaoie asa mi-au spus ca nu sunt bun de nimic crezand asta n-am reusit mai nimic sau n-am incercat nimic ma declaram pierzator de la inceput dar privind spre ei mi-am dat seama ca ei nu au reusit de fapt nimic si ca eu am toata viata in fata,lumea e rea,curva,perveresa, ipocrita trebuie sa te ridici deasupra lor nu sa fi la picoarele lor, vei reusi crede-ma cu ratiune, rabdare, vointa, putem reusi in toate fara nici un zeu

https://www.youtube.com/watch?v=rJ6O5sTPn1k

Răspuns utilizator avertizat
| Doub a răspuns:

Totul ţine doar de tine, le priveşti fix cum vrei.