| miky014 a întrebat:

Recomandati-mi va rog niste carti pe care as putea sa le citesc si vi s/au parut interesante. Vine vacanta si ma grabesc. Va rog!

Răspuns Câştigător
| Woofy a răspuns:

Buna. uite catevahappy
1. O tabara de cosmar -Gina Gharson
2.Singur pe lume - Hector Malot
3. Dragostea dureaza trei ani
4. Jurnalul unei iubiri
5. O plimbare de neuitat
6.Panza de paianjen
7. Love story - Erich Segal
8.Jennie Gerhardt - Theodore Dreiser
9. Pisica neagra
10.Ingropat de viu
11.Crimele din Rue Morgue
12.Doi ochi albastri- Thomas Hardy
13. 7 zile pentru o eternitate
14.Si daca e adevarat... - Mark Levy
15.Cred ca te iubesc -Allison Pearson
16.Varsta perfecta
17. Dragostea in vremea holerei
18.Nu plange sub clar de luna
19.Fiicele furtunilor
20. 10 negri mititei

Sper ca te-am ajutat:*

10 răspunsuri:
| OmuVerde a răspuns:

Un veac de singuratate, Muntele Vrajit, Lupul de stepa, Moarte la Venetia, Portretul lui Dorian Gray, Jocul cu mărgele de sticlă, Regina Sudului, Tabloul Flamand, Invataturile lui don Juan, Juralul lui Casanova, Crima si pedeapsa, Ai toata viata inainte. Toate acestea sunt titluri de carti, scuze ca nu am scris cu ghilimele. Succes!

| Edd_4925 a răspuns:

De veghe in lanul de secara de JD Salinger si majoritatea cartilor scrise de Chuck Palahniuk (Fight Club, Sufocare, Cantec de leagan, etc.)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe aripile vantului 1 si 2- Margaret Mitchel
Corigent la limba romana- Ion Minulescu

| OnnyMady a răspuns:

Pentru mine cea mai buna carte pe care am citit-o a fost "singur pe lume"

| alyna a răspuns:

Eu am citit urmatoarele cartii/serii si chiar mau fascinat asa ca ti le recomand si tie:
-cele sapte volume Haryy Potter de J.K.Rowling
- la rascruce de vanturi de Emily Bronte
-toate cele 5 cartii Twilight de Stephenie Mayer
-primele 4 volume din casa noptii de PC. Kast Kristen din pacate doar atatea au aparut la noi
-Academia vampirilor primele 5 volume de Richelle Mead
-seria Jurnalele Vampirilor de J.Smith
si mai multe dar momentan nu imi vin in minte
PS:cartile de sus sunt un pic cam scumpe si nu cred ca le gasesti in biblioteci.Eu fiind un Fan al literaturii am fiecare titlu de mai sus

| miky014 explică:

Am citit acum 2 ani ¨Singur pe lume¨si stateam pana la 12 noaptea. Extraordinara cartea.

| Emii_7808 a răspuns:

Cinteste caretea de la filmul Twilight, Nina.

| Anca_6108 a răspuns:

Sh la mine la fel! Cea mai frumoasa cate "Singur pe lume" asta a fost

E o carte minunata!

Ar fi frumos sa o citesti sh uh! Merita

| snakeking a răspuns:

Aventurile lui Tom Sawyer

| sinvictus a răspuns:

2 eseuri filosofice Mitul lui Sisif si Omul Revoltat de Alber Camus sau Numele Trandafirului de Umberto Eco daca preferi simbolismul si lumea medievala. De asemenea o carte foarte utila ce iti va imbogati cu siguranta cultura generala in vaste domenii este Istoria Secreta a Lumii de Jonathan Black, o introducere in ezoterism.