| geo123geo a întrebat:

Salut, am o colectie de bani vechi (15 bacnote si 35 de monezi, mai multe fiind din 1871, 1888, 1905, etc) si as vrea sa vand colectia la un pret cat mai bun.....ma puteti ajuta?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Noi n-avem cum te ajuta, incearca la asociatia de numismatica din judetul tau. Pentru a avea informatii despre pretul de catalog al monedelor uita-te intr-un catalog numismatic, sunt mai multe pe internet.

| corolav a răspuns:

Dacă sunt de după 1871, nu prea au cine știe ce valoare deosebită pentru colecționari, iar niște „necolecționari" nu au ce face cu ele.
Astea de după 1900 sunt cu sutele pe tarabele de prin bazaruri și talciocuri.