| Bogdanst a întrebat:

Salut am si eu o nelamurire, despre acest text din articolul

http://stirileprotv.ro/......atiei.html

Teoriile despre ce s-ar afla in centrul Pamantului au continuat si in secolul XX. De exemplu, Adolf Hitler ar fi trimis o misiune la Polul Sud ca sa gaseasca intrarea catre centrul Pamantului, Fuhrerul fiind convins ca acolo era locul prin care putea patrunde in maruntaiele Terrei. Mai mult decat atat, Hitler ar fi fost convins ca in subteran exista o rasa super inteligenta de oameni care aveau o inaltime de 3, 65 metri. Liderul german ar fi intentionat sa-i convinga pe acesti super-oameni sa vina la suprafata si sa lupte pentru trupele Germaniei naziste sau, cel putin, sa le dea nazistilor tehnica de lupta futurista. Daca Hitler a trimis sau nu aceasta misiune la Polul Sud este parte din teorie, dar daca a facut asta, cu siguranta, oamenii care au participat la ea nu s-au mai intors niciodata. Aceasta pentru ca fie au fost ucisi de super-rasa din centrul Pamantului sau, mai simplu, de conditiile dure din Antarctica. Ce parere aveti oare este adevarat? Ati mai auzit?
Astept parerile voastre.Multumesc

Răspuns Câştigător
| staysmart a răspuns:

E o teorie larg raspandita, la fel cu expeditia americana trimisa dupa razboi in Antarctica sa recupereze bazele lui Hitler : http://en.wikipedia.org/wiki/Operation_Highjump

Poti sa crezi sau nu aceste teorii, deocamdata ele nu pot fi validate de oamenii obisnuiti.