| anonim_4396 a întrebat:

De ce este Hitler asa de detestat'n Romania?
Romania in timpu' lui, era aliata Germaniei Naziste, Hitler n-a omorat romani, n-a invadat Romania si a luptat pentru binele tarii.

Răspuns Câştigător
| Deaad a răspuns:

Prin dictatul de la Viena Romania a cedat o parte din Transilvania ungurilor pentru ca Germania sa se foloseasca de petrol.

Romania a fost, da, in timpul lui Antonescu, aliata cu Germania.
Hitler il ocnsidera pe Antonescu drept cel mai bun general din toti cu care a avut de-aface.Era surprins de nationalismul lui.

Si pribabil romanii il mai urasc atat de mult si pentru ultimatumul pe care l-a dat regelui Carol al 2-lea.Cum ca daca nu cedeaza acel teritoriu, Romania va fi stearsa de pe harta planetei.

Daca urmarim ce s-a intamplat cu dicatatul de la Viena nu ne convine, dar din punctul de vedere al Germaniei, Hitler a facut tot ce a putut pentru tara lui.Este un lucru admirabil asta.
Plus ca daca nu facea atatea greseli militare si nu pierdea razboiul, spunea ca dupa infrangerea Uniunii Sovietice va retroceda teritoriile pierdute Romaniei.Petrolul era important iar Germania era singura tara din Europa cu potentialul de a distruge Uniunea Sovietica si comunismul,dusmanul comun(si din punctul meu de vedere).

Acum,toata populatia il uraste pentru "crimele impotriva umanitatii".
Holocaustul era necesar.
Daca nu era Antonescu in Romania si Hitler, erau evrei cum erau tiganii acum.

Toti dispera in zilele noastre cum ca tiganii sunt peste tot la tv, tiganii in sus si in jos, vor drepturi in tara altora, etc etc.Si multi il plang pe Antonescu si Hitler.Dar mai multi ii urasc pe cei doi.

Subscriu ideilor lui Hitler si il consider un model pentru toti conducatorii.
A reusit sa ridice economia Germaniei din mocirla in care se afla datorita evreilor si a construit un imperiu imens cum nu a mai fost de secolo, probabil de la Napoleon.

Daca castiga razboiul, crezi ca era atat de urat acum?
Nu.Istoria o fac invingatorii.

De tarfa de Stalin de ce nu vorbeste nimeni?
A omorat aproape la fel de multi ca si Hitler, doar ca isi omora propriul popor.

Oamenii habar nu au pe ce lume traiesc.
Considera ca toti avem aceleasi drepturi.
Ce drepturi sa aiba tiganii aici?
Iti convine ce vezi la tv si pe strazi?
Ce drepturi sa aiba evreii, care din iudaism(o religie asiatica) a evoluat crestinismul si a patruns in Europa. Dupa a urmat inchizitie 600 de ani si razboaie dupa razboaie pentru niste interpretari diferite.
Hitler nu a facut decat sa purifice Europa si Germania mai ales.

Evreii si tiganii ne-au adus prea multe nenorociri in Europa.Mult prea multe.

| suntserios a răspuns (pentru Deaad):

Si totusi cine esti tu sa zici cine are si cine nu are drepturi?

Asa dupa cum iti convine tie?

Si de ce crezi ca poti fi comparati evreii cu tiganii?

Daca mergem pe premiza ta de ce nu ucidem toti crestii ca si din cauza lor au fost prea multe nenorociri in Europa.

De ce nu ucidem toti musulmanii ca si ei incep sa faca numai nenorociri?

Crezi ca daca esti dintr-o rasa favorizata ai dreptul sa tai si sa spanzuri?

Daca maine se scoala o capetenie tiganeasca si se hotarasc sa curete toti romanii din tara, sa ne ucida ca nu ne plac manelele, sa purifice Romania de intelectuali? Ce o sa faci? O sa subscrii ideii bulibasei? Ca la urma urmei ar fi fix aceeasi idea ca a lui Hitler, doar ca tu ai avea de suferit

13 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Un asemenea om cum sa nu fie detastat sa fim seriosi, Romania era o simpla colonie cum e si in prezent, asa zis ue e de fapt al 4 lea reich, pana la urma Germania a castigat razboiul mondial

suntserios
| suntserios a răspuns:

Hitler s-a folosit de Ro pentru rezervele de petrol nu se pune problema ca a luptat pentru binele sau raul tarii... si chiar mai e nevoie sa amintim ce a facut el in timpul WW2? cum sa nu fie detestat un om care a torturat, umilit si ucis sute de mii de oameni.

PS: a omorat 30% din populatia evreiasca romana

| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

Si ii plangi pe evrei? ce cauta'n Europa oameni dintr'un popor din Orientul Mijlociu? erau in vacanta?

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce ca.cat de intrebare e asta? sau tu esti genul ala de persoana care a auzit el de undeva ca evrei sunt naspa si trebuie sa moara ca sa nu conduca lumea din umbra?

| Drimmero a răspuns:

Eu il admir la orice ora in defavoarea lui Stalin, dar mi s-a parut aiurea ca a facut in timpul Holocaustului, a ucis oameni total nevinovati si a torturat. Pentru mintea si pentru carisma lui ii sunt fan, dar nu si adept! Germania stia ce vrea de la Romania, voia multe grane de la noi, dar as fi preferat sa fim aliati cu nemtii pana la final si sa terminam cu in frunte cu ei razboiul, poate astazi aveam o alta identitate, mentalitate si un alt spirit de civilizatie. Suntem prost amplasati langa salbatici si mai ales ca am fost un stat comunist ne-a tras mult in jos!

| LoveSleep a răspuns:

După mine n-ar trebui să fie detestat, nici admirat.
Nu mi se pare ok că a ucis atâția oameni, dar nici nu-mi surâde ideea să mă împiedic de evrei și țigani pe stradă. Am avut un evreu, aici, pe site. Sau doar îi susținea, naiba știe. Ideea e că era foarte, foarte cretin. Dacă majoritatea erau ca el, nu era bine pentru noi.
În plus, e destul că avem o grămadă de țigani a căror inteligență la un loc nu face cât a lui Hitler.
Nimeni nu-i suportă, cred că aș găsi o cale prin care să le facem un mic stat, unde i-aș fi obligat să plece până la o anumită dată. Oricine e prins în altă parte va fi executat. Le-aș fi dat voie să facă maxim 2 copii. Democrația nu e pentru toată lumea.

| suntserios a răspuns (pentru LoveSleep):

De ce ar fi democratie pentru tine si nu pentru tigani?

| LoveSleep a răspuns (pentru suntserios):

Pentru că eu merit și ei nu.
De ce nu merită?
-se iau de toată lumea.
-înjură peste tot
-țipă peste tot
-fură
-nu muncesc
-fac câte 2 plozi pe an
-fac mizerie
-ne fac de râs țara (Au o contribuție majoră, nu doar eu o fac de râs, mai exact)
Practic ei nu aduc niciun beneficiu țării dar aduc o grămadă de probleme.

| suntserios a răspuns (pentru LoveSleep):

Cand toti romanii pur sange nu vor mai injura, fura... vor munci, nu vor mai face decat 1 copi atunci mai discutam.

| LoveSleep a răspuns (pentru suntserios):

Fraza ta e negândită și de căcat.
Tu vrei egalitate între niște oameni normali, care își văd de treabă și muncesc și niște gunoaie care respiră aerul degeaba.
Nimeni nu e perfect, cu toții greșim uneori. Dar ei doar asta fac.

Puțin îmi pasă dacă de mâine conduc țara, eu am zis doar că sunt niște gunoaie și dacă ar fi după mine, m-aș ocupa de ei intr-un mod foarte drăguț. Tu poți să adopți câțiva, dacă vrei.

| suntserios a răspuns (pentru LoveSleep):

Pai tu ai inceput cu fraze de **** de genul "Democrația nu e pentru toată lumea."

E pentru cine vrei tu... nici macar nu ai zis ca e pentru cine merita.

Totusi nu ai zis de ce tiganii nu merita democratie, dar analfabetii romani cu 10 copii carora le beau alocatia merita...

| LoveSleep a răspuns (pentru suntserios):

Da, doar ca nu prea putem să vedem cine merită democrația. Așa că ne luăm după majoritatea. Majoritatea românilor muncesc și își văd de treabă, iar majoritatea țiganilor...nu repet iar.