| CristianXP25 a întrebat:

Salut/Buna, am o intrebare. Obiectivele pentru aparetele foto sunt ceva fix pentru un anumit model? Mai explicit asa ca mosii.
Pentru un d7000, exista un anumit tip de obiective? Sau cum? As dori un obiectiv bun, sh ..pentru acesta ..la un pret de maxim 350 lei.
Multumesc!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar trebuie să fie aceeași marcă cu aparatul foto.

1 răspuns:
| Cosmin86 a răspuns:

Un obiectiv bun e 8000 de lei. Si da, abia asta e o investitie (oarecum).

Vezi la f64 85mm 1.4, ala e un obiectiv adevarat. (ti-am zis doar ca exemplu, sunt mai multe).