| pennymendez a întrebat:

Imi place sa schitez haine si majoritatea oamenilor pe care i-am intrebat ce parere au despre desenele mele, au spus ca sunt foarte frumoase. Problema este ca nu stiu sa cos ca sa imi creez propriile mele haine. Ce ma sfatuiti sa fac? Pot face ceva doar cu schitele hainelor sau trebuie sa invat sa cos?

Răspuns Câştigător
| zilog a răspuns:

Plateste la o croitorie sa te prineasca
Daca te suci la o croitorie intr-un oras ca mizil
Ramnicu sarat
Monteoru.
Zone defavorizate
Se inchina aia cu doua maini la 100 euro/ luna cadou

2 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Ar cam trebui sa înveți că detaliile minore care nu pot fi cusute la mașină, se fac de mână.

| hacktek a răspuns:

Tu faci design. Va trebui ori să înveţi croitorie (ceea ce nu e greu) ori să te asociezi cu un croitor deja experimentat. Ai putea găsi cu uşurinţă o astfel de persoană, deoarece croitorii nu prea mai au de lucru acum. Orientează-te spre persoane mai în vârstă decât tine, care au lucrat la cooperative şi care acum nu mai au de lucru. Se vor bucura că sunt din nou puşi în pâine, iar tu te vei bucra de experienţa lor.