| XDeNota10 a întrebat:

Sunt clasa a 8-a si nu stiu ce profil sa dau.
In general ma descurc foarte bine chiar fara sa invat la romana. Ma descurc bine daca invat si la geografie, biologie si istorie dar nu prea imi place sa tocesc. Nu prea ma descurc deloc la Chimie, Desenul nu imi place, Civica si tehnlogia nu imi plac si ma descurc binisor la Fizica, inainte ma descurcam bine la mate dar acum nu prea mai imi place deloc.

La ce profil sa dau?
Media generala 5-8 e in jur de 9.30.

3 răspunsuri:
| ella2o a răspuns:

Filologie,daca te impaci bine si cu limbile straine [daca nu, mergi pe filologie-istorie]. Depinde si de profesia spre care te indrepti, desi e devreme sa te decizi la varsta ta, trebuie sa ai o idee in mare.
Daca ai vreo vocatie poti opta si pentru un liceu de arte, insa din ce ai scris mai sus filologia pare profilul potrivit. Bafta la examen! happy

| bogdan133 a răspuns:

Pai daca iti place romana/istoria dai la stiinte sociale, daca iti place biologie/fizica dai la stiintele naturi, daca iti plac limbile straine dai la bilingv

| XmimiX a răspuns:

Poti merge pe profil uman daca nu iti place matematica si nu o intelegi...