Întrebare recomandată | alinutza0408 a întrebat:

Salut TPU,am scris o carte, este manuscris in format A4 dar trebuie tehnoredactat si am nevoie si de o coperta. Imi puteti da sugestii,firme ce se ocupa de grafica,editare, dar la preturi mici. Multumesc

Răspuns Câştigător
| maniac5000 a răspuns:

Uite aici, din cate vad preturile nu sunt foarte mari;)
http://www.bizoo.ro/produse/coperta-arhivare/start-0/10/

4 răspunsuri:
| Caro34 a răspuns:

Aici depinde si de tiraj. Daca tirajul e mai mare, atunci cartea e mai ieftina, daca tirajul e mai mic, atunci cartea-i mai scumpa. Daca te mai intereseaza, atunci scrie-mi si se poate aranja. Numai bine!

| alinutza0408 explică (pentru Caro34):

As fi vrut un tiraj de 400-500 buc in format A5, am cautat pe la edituri dar situatia nu e roz:daca accept sa mi-o publice ei primesc maxim 7% din vanzari, daca se vinde, iar daca nu accept varianta lor imi cer foarte multi bani, undeva la 10 lei pe bucata.Mi se pare enorm de mult pentru 50 pagini A5.

| Caro34 a răspuns (pentru alinutza0408):

Daca te mai intereseaza, scrie-mi si iti pot da o adresa de mail si mai poti intreba si pe altcineva. Eu am tipograful meu si numai cu el lucrez si preturile mi se par super! Numai bine!