| Teodorile73 a întrebat:

Salut TPU
Care este cel mai bun adeziv sau superglue pentru lipit preferabil sa fie lichid!

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Nu stiu care este cel mai cel, dar vezi ca gasesti prin magazine de profil superglue de genul profesional, am cumparat si eu unul a fost in jur de 30 de lei sticluta, cred ca sunt si altele mult mai scumpe nu zic nu, dar mie imi trebuie la chestii de zi cu zi si foarte rar, ce mesteresc prin casa uneori.
Depinde la ce iti trebuie si ce buget ai, dar gasesti in magazine (sa nu dau nume) care vand materiale de constructii si/sau sanitare lipiciuri de astea puternice. Vezi in brico, dedeman si alte magazine-depozite de genul acesta

| Teodorile73 explică (pentru Simpatic):

Bine atunci ce părere ai despre asta Adeziv cianoacrilat Bison Super Glue Professional 7.5ml

| Simpatic a răspuns (pentru Teodorile73):

Pare in regula, depinde ce vrei sa lipesti in schimb
De la Bison am folosit doar silicon de acela pentru etanseitate cat si banda dubla adeziva, sunt multumit de produsele lor

| Teodorile73 explică (pentru Simpatic):

Deja am cumpărat unu?, dar oricum ms de sfat

5 răspunsuri:
| MeraO a răspuns:

Recomand Sika Flex 11FC, adeziv sigilant Este foarte rezistent

| DanielaAncuta a răspuns:

Am folosit Sika Flex 11FC, adeziv sigilant, rezistenta foarte bine in timp, il recomand si eu asa cum mi-a fost recomandat si mie.