| anonim_4396 a întrebat:

Salut, trebuie sa ma pregatesc pentru admiterea la teatru si trebuie sa-mi fac reperotriu din 10 poezii de genuri diferite:comic, dramatic, filosofic,
liric, forță. Sper sa ma puteti ajuta voi cu cateva sugestii. Multumesc anticipat

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Uite! De exemplu mie-mi place poezia stirica din Banat. Am avut o iubita frumoasa si inteligenta din Banat. N-am stiut s-o pretuiesc dar asta-i alta problema.
Important este ca mi-a daruit o carte a lui Victor Vlad Delamarina, un poet cu un destin tragic, care a scris poezii frumoase. Iti recomand asta pentru ca nu prea sunt cunoscute si impresioneaza. http://bit.ly/2F108vI

| Violleta2022 a răspuns:

Ca-ti place sau nu, raspunsul lui doctorandus este foarte real si corect.
La teatru ti se cere sa fii spontan s rapid, in gandire, exprimare si comportament.
Daca nici macar tema de mai sus nu esti capabil sa ti-o pregatesti singur, cum crezi ca vei fii admis la o asemenea facultate?

| doctorandus a răspuns:

Daca nu stii sa-ti alegi singur poeziile care ti se potrivesc, probabil nu esti apt pentru facultatea respectiva.

| Metalhead001 a răspuns (pentru doctorandus):

Mersi frumos de incurajare, am cerut sugestii, nu pareri