| AlexSadik a întrebat:

Vreau sa desenez ceva si nu am inspiratie daca ma puteti ajuta cu imagini sau cu idei VA ROG! ma refer la ceva mai iesit din comun nu peisaje si chestii din astea linistite, vreau ceva ciudat DAU FUNDA SI TOATE CELE!

Răspuns Câştigător
| αℓγήα ツ a răspuns:

thinking
mda si eu mai fac asalaughing
ai zis ca nu vrei ceva linistithappy
-cum vezi tu lumea peste 100 de ani[in bine sau rauwinking]
-interiorul unui penitenciar
-animale[precum tigru, leuchatterbox]scapate de la zoo[pe strada].laughing
nu prea am ideithinking
masini lovitethinking
dpinde mai sadic mai ciudat adica absstractthinking
imi vin numai idei sadice`n minte x-x
incerc sa fiu cat de cat normala dar un reusesclaughing

11 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| ArT_2528 a răspuns:

Peeyy...ai putea sa desenezi o casa in plin camp si la geam sa fie cineva mort ( foloseste culori inchise), cineva pe masa de tortura, pers din "death note" :X uithate la filme horror si deseneaza prima idee care iti vine in minte!

| Diana_7451 a răspuns:

Daca esti mai mult ceva de genul,, abstract'' poti desena niste forme de diferite culori care sa se primeasca ca un fel de covor.

Poti sa mai incerci si sa inchizi ochii si sa desenezi primul lucru care iti vine in minte.

Poti sa tai diferite bucati de pe diferite reviste si sa-ti formezi un catalog al tau.

Sau poti por si simplu sa desenezi un copac si pe ramurile lui sa inclei pozele membrilor familiei tale. (sa se primeasca ceva de genu',, arborele genealogic)

P. S: Imi dai fundita?

| Madalina_2969 a răspuns:

Poti sa faci un desen abstract... Pornesti de la o simpla frunza sau un simlu cerc si incepi sa te duci cu creionul unde te duce gandul.

http://www.avatare4all.com/images/avat/categ/peisaje/peisaj1.jpg

http://3.bp.blogspot.com/......7TINAR.jpg

sau pur si simplu trage o linie dupa care fa in jurul ei tot felul de chesti si o sa iti vine ideile...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O masa de craciun cu un cap de vampir taiat si cu sos de ose de varcolac si in spate o vrajitoare fierband-o pe padme amidala di star wars( NATALIE PORTMAN) soooooper tare nu-i asa?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti desena orce peisaj din orce anotimp sau cea ce iti vine in minte ori pe cine vrei tu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa si tu o casa ceva

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa fie cat mai inpresionant

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce lucruri iti plac tie(monstruoase)?
combina niste lucruri!
sugestii:cap de t-rex, trup de papagal, coada de maimuta, maini ca lanternele(ha, hah), aripi ca din origami...

Răspuns utilizator avertizat