| bogdanrvd a întrebat:

Salutare
Mi-ar placea sa aud parerea voastra in legatura cu o carte pe care o scriu eu. Este un roman horror & thriller iar numele lui este "Jurnalul unui calator: Drumul spre Infern"
Voi publica aici o scurta descriere a cartii si as dori sa aud parerea mai multor persoane in legatura cu ideea mea.

" Acesta este jurnalul unui barbat aflat la varsta de 30 de ani care dupa moartea sotiei sale a uitat complet de existenta lui Dumnezeu si a inceput sa duca o viata plina de pacate.
Actiunea romanului incepe dupa trei ani de la tragicul eveniment cand fortele demonice incep sa puna stapanire pe corpul si mintea barbatului.
Dupa mai multe slujbe si exorcizari, barbatul isi da seama ca demonul este prea puternic si ori de cate ori acesta inchide ochii creatura pune stapanire pe corpul lui.
Ajutat de o bibliotecara acesta gaseste un ritual prin care isi va trimite sufletul in cea mai lunga calatorie avand ca scop gasirea si infruntarea demonului.
Lucrurile se vor complica iar drumul spre infern va fi cu adevarat dificil."

Cam asta este descrierea si acum vreau sa aud parerea voastra. Ar trebuii sa deschid un blog in care sa public fragmente din carte?

Răspuns Câştigător
| Artemisia a răspuns:

Buna.
Mi-a placut foarte mult descrierea.Va iesi ceva frumos daca o sa te ti de treaba (sa stii ca nu spun asta doar pentru funda sau pentru a te face sa te simti bine).
Apoi, in legatura cu blogul, nu stiu ce sa zic thinking
In ultimii ani, numarul de bloguri a crescut foarte tare.Ai observat? Mai ales pe TPU, toata lumea are la profil link cu propriul sau blog.
Ai putea incerca prin alte mijloace sa iti postezi lucrarea online.
Asa vei avea mai mult succes.Cu blogul s-ar putea sa nu mearga.
Totusi, eu iti urez bafta pe viitor!

22 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

Premiza e un gigant clișeu iar dacă baza nu e bună atunci construcția va fi praf. Nu te descuraja totuși. Dacă oamenii au cumpărat "Twilight" poate vor cumpăra și asta. Nu inteligența vinde.

| AG a răspuns:

Mi se pare foarte interesanta, dar imi aduce aminte de ceva...nu imi vine in minte acum numele cartii de care imi aduce aminte, dar stiu ca am citit ceva in genul astalaughing

| ReiVaN a răspuns:

Destul de OK.

| basexcu a răspuns:

Ajutat de o bibliotecara? laughing hai ca deja e amuzant. Povestile astea-s fumate.Se vede ca te-ai scremut sa scoti ceva.Incearca sa scrii ceva in mod spontan, scrie ceea ce gandesti, nu te chinui sa sa scrii copiind dupa moldelul altora.

| Scândură a răspuns:

Buna! Uau, suna foarte interesant, imi place foarte mult ideea abordata de tine. Da, deschide un blog unde sa publici fragmente, mi-ar placea sa mai citesc din ideeile asternute de tine din carte. Poate reusesc sa-ti mai dau sfaturi, exprim parerea etc.
Sa ma anunti si pe mine de blog!
Mi-ar placea sa-ti publici cartea cand o termini, sigur as cumpara-o, e genul meu de subiect!
Bafta si spor la scris si ideei inspirate!

| sorina_2044 a răspuns:

Pare a fi o carte foarte interesanta, tema alesa de tine este destul de palpitanta si o sa te ajute si eu vreau sa citesc fragmente, sau tota, ma gandesc daca scapa pana la urma de demon? felicitari tine-o tot asa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ideea care neai prezentato e prea sumara; depinde de cum o vei scrie( va trebui sa o scrii excpetional pentru ca ideea nu e deloc originala;; )
la prima vedere e o carte de sandra brown da care nu e scrisa de sandra brown; e un pic mai vopsita la coperta, dar nu prea stralucita;
nu uita: critica face bine la scris!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pune-te pe treaba.Multi fac asa, scriu dar dupa se lasa, te sfatuiesc sa o scrii. Poate poate va fi un succes!

| uN23 a răspuns:

Suna promitator. Pe mine chiar m-ai facut curios. Cand e aproape gata cred ca ar trebui sa incepi sa ii faci un pic de reclama ca sa iti atragi cititori si implicit bani.

| katalyn27 a răspuns:

Ce tare! vreau sa o citesc, ce ideei tari ai, dechide acel blog, si publica si anuntama printrun PM.

| Diiiaaa a răspuns:

Chiar mi-ar plăcea să o citesc. Te sfătuiesc să o publici deoarece ai și imaginație și potențial.happy

| Snuff a răspuns:

Bravo! O idee foarte buna. Tine-o tot asa! happy

| greieras a răspuns:

Super imi place idea bafta

| sabinaelena a răspuns:

Deci dupa cate am citit pot sa-ti spun sincer : cartea e supeeeeerrrr. Clar ar trebui sa deschizi un blog si sa publici fragmente pentru ca sigur lumea va aprecia munca ta. Anunta-ma cand deschizi acel blog big grin

| Aham a răspuns:

Dupa mine e ok. si as vrea sa vad unele schite daca se poate.happy asta in privat daca nu te deranjazahappy succes in continuare

| KrIsSs_4520 a răspuns:

Ai foarte multa imaginatie.Te felicit! In ziua de azi putin din oamenii de azi vor sa mai publice o carte...Cat despre blog...da deschide-l si da-mi si mie link-ul te rog frumos! puppy dog eyes

| Adela2 a răspuns:

Buna! Cu siguranta ar trebui sa deschizi un blog si sa publici fragmente din carte! Chiar m'ai facut curioasa si sunt dornica sa descopar ce se intampla happy ai idei stralucite si rabdare sa scrii o astfel de carte happy Felicitari! si in cazul in care iti vei deschide un blog posteaza si linkul te rog puppy dog eyes Bafta multa in continuarewinking

| starangel96 a răspuns:

Mamaaaa cred ca o sa fiee super aceasta carte:X Cum o vei publika fii sigur ca se va vinde in ff multe exemplare, iar unul dintre ele va fi all meu love struck mai posteaza fragmente din eaa

| ClaudiaDia a răspuns:

Da pare foarte interesanta.:X si mi-ar face placere sa o citesc. asa ca continua si sfatul meu este sa o publici...

| catalina12 a răspuns:

Da este foarte frumoasa povestirea si eu scriu o carte dar in amea este vorba de o fata care vrea sa se sinucida dar nu am decis foarte bine titlul dar e acum se numeste fata morti

| catalina12 a răspuns:

Buna.
Foarte tare cartea sti si eu scriu o carte da am nevoie de ajutor
oare are ceva daca ea este despre sinucidere si inca ceva cartea se numeste fata morti tu ce zici e bun titlul si idea

| bogdanrvd explică (pentru catalina12):

Daca chiar vrei sa te ajut cu scrierea cartii tale, da-mi un mesaj privat