| Uvuvwevwevwe a întrebat:

Salutare TPU am o intrebare pentru voi toti: Credeti in Dumnezeu? Daca da de ce? iar daca nu de ce?

Răspuns Câştigător
| TheExpert01 a răspuns:

Eu cred in dumnezeu deoarece fara el nu ne-am mai trezi deoarece can dormim suntem morti nua m mai avea lumina si el a creat planeta aceasta fundita?

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| GigllyMandy a răspuns:

Da cred.NU cred ca exista vreun motiv pentru care crezi in El. Pur si simplu CREZI. Stii ca exista cineva acolo sus Superior tie si care iti urmareste fiecare pas.Tot ce stiu este ca exista si ne ajuta sa trecem peste greutatile din viata si la fel ne pedepseste pentru greselile noastre. Nu cred ca lumea asta s-a format singura, cineva trebuie s-o fii creat. Cum zice si unul dintre citatele mele preferate " Daca ai crezut in D-zeu si El nu exista, nu ai pierdut nimic, dar daca Dumnzeu exista si tu nu ai crezut in El ai pierdut TOTUL! " Bafta!happy

| Dragotta a răspuns:

Eu da cred si exista.A fost o perioada in care am fost atheist dar m-am gandit universul asta trerbuie sa aiba un inceput si nu era nimic acolo si m-am gandit ca fizic chimic etc din nimic nu poti face ceva dar acum m-am gandit. Chiar in biblie scrie ca D-zeu a facut universul din nimic.

| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

@raulserban27
Ce mai ateu.Ateu nu atheist

| byby_6933 a răspuns:

Eu cred in Dumnezeu...nu stiu daca exista o explicatie concreta; dar de fiecare data cand m-am simtit rau, sau am avut momente grele in viata doar m-am gandit la El si totul parea mai usor, si am trecut cu bine peste toate greutatile din viata

| horia_5594 a răspuns:

DA cred in dumnezeu. Argument: tot ce este adevarat rezista in timp, crestinismul are 2000 de ani, daca era fals disparea pe parcursul timpului.