| DaRlInGiLuSiOnS a întrebat:

Sambata asta vreau sa ma duc cu prietenul meu la Manastirea Lainici.Si as vrea sa stiu cum e cu deschisu cartii.Prietenul meu e major si merg cu el pentru ca totul ii merge prost parca iar fi facut cineva ceva totul ii merge pe dos orice ar face.Eu am 17 ani daca ma duc cu el fiind major imi va deschide si mie parintele de acolo cartea sau trebuie sa fiu cu cineva din familie? Si stiti care e suma de banii care trebuie s-o dau in schimb?sad

8 răspunsuri:
| JeSa a răspuns:

Buna, ii functioneaza rau deoarece el e un pesimist se lasa invrajmit de rau, ehh sa fie un pic flexibil, relax in gandire. ai mai ce naiba lasatzi deschisul acelei carti.ca aceia se deschide deasupra capului unei pers de catre parinte ce se pricepe in a -ti citi viitorul.nu ca toti stiu .ca nu stiu. o laie.si nu va lasatzi coplesiti de negativitism, fiti pozitivi!, capu sus!, totul se poate daca vrei!, si tie nu-ti va deschide cartea asa ca tie ti s'o nazarit sa-ti afli viitorul.ehh ma amuzi rau. numai cand vei simti tu ca nici un barbat nu se leaga de capul tau atunci cand e cazul si esti intr-o cumpana a vietii si destinul nu e satisfacator .mno ia-l ca ex. happy ma opresc aici ca oricum toti is liberi sa gandeasca ce vrea. ok, sa fiti iubite si nu va lasatzi prada, luate de val, bye, numai bine!

| Leea1234 a răspuns:

Cartea se deschide doar atunci cand ai o cumpana in viata, ai pe cineva drag grav bolnav, sau cand esti tu grav bolnava...nu e bine sa-ti deschizi cartea asa aiurea pentru niste tampenii!
nu stiu sigur dar parca nu se plateste ...doar daca vrei sa dai tu ceva ...sa pui in cutia milei...
sfatul meu este...sa nu-ti deschizi cartea, esti tanara, ai o viata intreaga inainte!
ceea ce ti se intampla tie acum...este o nimica toata, pe langa ce-ti va rezerva viata (vb de probleme)
mai bine traieste-ti tineretea si lasa necazurile pe mai tarziu...lasa totul in grija parintilor...ca mai tarziu iti vei dorii asta...si tu se va mai putea!
te pup!

lolita
| lolita a răspuns:

Hai mai tu chiar crezi in chestiile astea? Este ca si cum te-ai duce la vrajitoare dar diferenta este ca te duci la un popa. Stii ca se zice ca daca nu crezi in vrajitorii, blestemele nu se prind de tine. Normal, ca nu se prind deoarece nu exista, daca ti-a intrat in cap ca-ti merge rau din cauza ca cineva ti-a facut ceva, iti va merge rau toata viata. Parerea mea este ca esti ca si cum ai fi nebun, stii tu omamenii aia care -si imagineaza tot felul de lucruri si o tin una si buna ca este asa. Toti am avut perioade din viata in care ne-a mers foarte rau, dar cu timpul trece totul. Asta este viata cu bune si rele.

| DaRlInGiLuSiOnS explică:

Lolita imi pare rau de tine daca parcurgi aceasta etapa a nebuniei poate te putem ajutalaughing

| DaRlInGiLuSiOnS explică:

De ce toata lumea intelege totul pe dos? jessyka u intelegi de fapt ca eu n-am prieten si psortii de genu asta mai am spus foarte clar PRIETENULUI MEU II MERG TOATE PROST of ce grele e romana astalaughing

| papushikroz a răspuns:

Nu stiu despre suma de bani care trebuie platita insa stiu ca viitorul, odata ce e aflat, isi va schimba,, cursul" si mai stiu ca este un pacat de moarte acest lucru(deschisul cartii). Nu pot garanta doar am auzit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am fost la lainici,din fericire nu se deschide cartea acolo,acest lucru este interzis in biserica ortodoxa,in schimb pentru astfel de probleme se cere un sfat la un preot inbunatatit duhovniceste, daca vrei iti pot da cateva nume, sau adresa de messenger acvila_77.

| papiciulo a răspuns:

Termina cu prostiile astea.La toti ne merge prost, ne merge bine dupa aia binisor si tot asa.Nu am auzit de asta pana acum, sincer, te duci sa dai bani "sa-ti deschida cartea" laughing. Totul e o stare de spirit intelegi.Ai auzit de subconstient ma gandesc.Na, de aici pleaca totul, daca tot te gandesti ca-ti merge prost, apoi prost iti merge.Sti cum e atunci cand ploua afara si ai starea aia de nu ai chef de nimic, pe cand ar trebui sa fie ca o alta zi normala, na "subconstientul" asta iti zice ca e o zi naspa, tot iti repeta iar "constientul" se ia dupa el si esti dintr-o data mai posomorat sad. Eu va recomand sa fiti mai otpimisti si sa aveti mai multa incredere in voi ca cei de acolo cu virgula cartea lor deschisa nu o sa va ajute. dar pun pariu daca aia o sa va zica ca o sa fie bine, voi va luati dupa ei si culmea Va merge bine! asa ca asculta-ne pe noi.si ne trimiti banii prin curier.