| Draguta_Bunica_1939 a întrebat:

Spuneti-mi si mie o carte mai interesanta de citit.

17 răspunsuri:
| CartideCitit a răspuns:

Daca vrei sa identifici carti interesante din diverse categorii, gasesti aici:
- carti de aventura: http://www.cartidecitit.ro/Carti-Aventura
- carti cu mistere: http://www.cartidecitit.ro/Carti-Mistere
- carti politiste: http://www.cartidecitit.ro/Carti-Politiste
- carti de dragoste: http://www.cartidecitit.ro/Carti-Dragoste
- carti SF si fantasy: http://www.cartidecitit.ro/Carti-SF-si-Fantasy
- carti thriller: http://www.cartidecitit.ro/Carti-Thriller
- carti cu vampiri: http://www.cartidecitit.ro/Carti-Vampiri
Citeste recenziile si alege-ti cartile preferate. Lectura placuta!

| Adina77 a răspuns:

Ia la rand cartile lui John Steinbeck.
Mie mi-au placut la nebunie.

| Himera a răspuns:

Depinde ce inseamna "interesant" pentru tine :
Tehnici de superinvatare~daca vrei sa te ajute in viata de zi cu zi
Venin Colin Falconer
Fantoma de la Opera
Crima si pedeapsa ~ daca vrei un roman politist/psihologic

La rascruce de vanturi
Love story
Si daca maine va veni~ daca vrei un roman de dragoste

| Noonee a răspuns:

"Sunt aiurita si se ia" de Caprice Crane! (Stupid and Contagious) iti jur ca eu nu citeam carti nu-s genu' ma plictisesc foarte repede, dar aceasta ma captivat din prima e si foarte auzanta si are o poveste de iubire foarte TARE! happy kisses

| Otils a răspuns:

Endymion Spring - Matthew Skelton nu vei regreta daca o citesti ..eu am terminat-o in 2 zile

| Ayskle a răspuns:

Ei bine in opinia mea niste carti foarte foarte bune ar fi The Secrte si The Power (toata seria de fapt) de Rhonda Byrne.
In carte este vorba despre puterea atractie si despre cum iubirea este legea primordial care atrage lucrurile!
Sper ca te-am ajutat!; 3

| RockAddicted a răspuns:

Colectionarul de John Fowles(roman psihologic)
Scrisoare de dragoste de Drumes
Numele trandafirului de Umberto Eco(e un fel de roman politist ce prezinta o crima mai ciudata ce se petrece in pustiu intr-o manastire)
Dama cu camelii de Al. Dumah fiul
Faust
Daca iti plac cartile psihologice care prezinta si adevaruri ale lumii cauta cartile lui Dan Brown care a scris si cosul lui DaVinci
Ti-as mai recomanda si Doctorul Schelet de Serge Brussolo, e o carte sf foarte interesanta cu un subiect aparte.
Sper sa-ti placa cv de aici.laughing

| Stilskin a răspuns:

Numele Trandafirului - Umberto Eco
E singura care ti-o dau. De ce?
Pentru ca poti s-o citesti de 7 ori si s-o intelegi in 7 feluri ( religios, horror, etc. ) Stiu ca nu primesc funda dar macar incearca e mai buna ca toate.

| Buleja_Iasmina_1994 a răspuns:

Depinde ce gen de carti iti plac. spune-mi ce gen si iti recomand cate carti vrei

| Draguta_Bunica_1939 explică (pentru Buleja_Iasmina_1994):

Pai sf, actiune. Cele care te tin in suspans

| Buleja_Iasmina_1994 a răspuns:

Pai uite eu citesc carti tot asa cf cu varcolaci de exemplu acum citesc "nu plange sub clar de luna" de Heather Davis sau cartile dupa care or fost luate serialele true blood sai jurnalele vampirilor daca nu leai citit deja si mai am o lista intreaga spune-mi daca vrei si iti dau lista si tot ce am citit e sf si actiune

| Andrei_Rus_1995 a răspuns:

Insula Misterioasa -J.Verne,o sa stai toata cartea in suspans, mai ales volumul 2.

| Draguta_Bunica_1939 explică (pentru Andrei_Rus_1995):

Am citit-0

| Iancu_Madalina_1996 a răspuns (pentru Andrei_Rus_1995):

Daca tot vrei poti sa te uiti la film

| danka2002 a răspuns:

Cartea mea favorita este Nascuti Asasini e foarte buna si plina de intriga in 2 zile nu am lasat cartea din mina. Sper sa te ajute.

| pupshik a răspuns:

Uite aici îţi scriu cărţi sf pe care le am citit si sper din suflet sa îţi placă:
Vampirii din Morganville 1, 2, 3, 4, 5,6,7,8,9 de Richele Mead
Academia Vampirilor 1, 2, 3, 4, 5,6 de Rachel Caine
Cercul Secret 1, 2, 3, 4 de L.J. Smith
Shadow falls 1, 2 de C. Hunter
Instrumente Mortale 1, 2, 3, 4
de Cassandra Clare
Damnare 1, 2, 3 ( preferată mea ) de Lauren Mate
Cele 9 vieţi ale lui Chloe King de Lis Brasweok
Casa Nopţii 1, 2, 3,, 5, 5,6,7,8,9 ( si asta mia plăcut mult)
Sper că ţi am fost de folos. LECTURA PLACUTA!