| Dicanul a întrebat:

Spuneti-mi, va rog, o carte buna. Nu vreau prostii din alea din lectura obligatorie din liceu si nici carti filosofice sau SF. Vreau ceva captivant si, eventual, conspirativ.
Fara prostii romantice, lectii de viata, intamplari motivationale, etc.
Merci !

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Ca sa-ti putem recomanda ceva potrivit,trebuia sa incepi prin a ne spune varsta ta.
Pentru ca nu ne-o spui,am fost nevoita sa intru la profilul tau,motiv pentru care,iti multumesc inca o data pentru micul video,mi-a placut mult!
Acum,din cat am putut eu sa te inteleg,iti recomand toata Agatha Cristie, Sir Arthur Conan Doyle, dar in mod special Gerard de Villiers cu intreaga colectie SAS(Son Altesse Serenissime).
Enjoy!

| Dicanul explică (pentru greece12):

Ma bucur ca ti-a placut filmuletul. You can share it if you like.
Referitor la carti... cred ca am sa incerc cu Sherlock Holmes. Plus ca serialul Sherlock de pe BBC a devenit serialul meu preferat...

| greece12 a răspuns (pentru Dicanul):

Deja am facut-o!happy
Dar eu prefer cartea, oricarui film...sincer!

| Dicanul explică (pentru greece12):

Eu nu sunt chiar cel mai mare fan al cititului, tocmai de asta am si pus aceasta intrebare. Vreau sa schimb lucrul asta, mai ales ca in meseria mea e benefic sa ai vocabularul cat mai dezvoltat.
Insa in ceea ce priveste serialul, ar trebui sa incerci. Nu e vorba despre acel Sherlock Holmes pe care il stii din carti. Actiunea are loc in zilele noastre si nu e vorba de vreo porcarie americana. Serialul are doar sase episoade a cate 90 de minute, este britanic si este absolut fascinant.

9 răspunsuri:
| CrazyTeenager a răspuns:

Orient Express - Agatha Christie.

| hunterpainting a răspuns:

A song of ice and fire

| ghiolbitza a răspuns:

Sanctus - Simon Toyne
iti mai recomand si site-ul lovendal.net pentru conspiratii si chestii din astea. Bafta!

| sanyodude14 a răspuns:

Nașul - Mario Puzo

| SometimesSomehow a răspuns:

Omul Zar - Luke Rhinehart
The name of the Rose - Umberto Eco

| shaban a răspuns:

The adventures of sherlock holmes!
funda!